MALTEPESPOR SEVGİ’SİZ KALDI

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor’un bir önceki dönemde yönetimine yazılan tek bayan yöneticisi Sevgi Yazıcı Özdemir’in 1 yıllık yönetici performansı gazeteci olarak beni gururlandırmış, Maltepespor adına da çok sevindirmişti. Gerek altyapıda gösterdiği, gerek Maltepespor’un başarısı için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

Bugüne kadar Maltepespor yönetimine seçilenlerin ön planda, severek, isteyerek ve bilerek candan çalışmasını izlediğim Sevgi Yazıcı Özdemir ne acıdır ki bu kongrede listelerden tasviye edilerek, denetim kurulu üyeliğine yazılması sadece bir formaliye, asıl niyet Sevgi’nin tasviye edilmesidir.

Maltepespor’u Sevgi’den mahrum edenler Maltepespor’a, Maltepe gençliğine, Maltepe’nin geleceğine kötülük etmişlerdir. Sevgi Yazıcı Özdemir yönetici olduğu dönemde onu bir gün kocasıyla beraber maça davet yazıları asarken, başka bir gün taraftarlar ile yönetim arasındaki problemi çözmek için çırpınırken, bazen alt yapıdaki futbolcuların ailevi sorunları, eğitim sorunları ve sağlık sorunlarıyla uğraşırken görme imkanım oldu.

Maltepespor’u bu kadar seven, bu kadar gayret ve çaba gösterek bir kadın neden yönetimden tasviye edilir? Anlamakta zorluk çekiyorum.Maltepespor’un bir gönüllüsü olarak bunu da içime sindiremiyorum. Nuri Abi bu kadar çalışkan bir yöneticiyi tasviye edecek kadar gözü dönmüş olduğunu düşünmüyorum.

Dün Maltepespor’un şampiyonluk gecesinde aynı soruyu Belediye Başkanımızın yanında Azmi Oktay’a sordum. Azmi Oktay bana yerel gazeteciyi yönetime almayacağız diye bir fikir ortaya atıldı, o yüzden dedi. Yani tam bir bilmece…

Sevgi Yazıcı Özdemir yönetici değilmi ki onun olmadığı bir toplantıda, kendini savunma hakkı vermeden mesleği ile ilgili bir karar alınıyor.

Maltepespor sevgisini başarıyla taçlandıran Nuri Erkoç’a bu tavır asla yakışmadı…

Çalışan bir insan çalıştığının karşılığını Teşekkürle almalı. O Teşekkürde ona daha üstün bir paye vererek onu onurlandırmak olmalıydı.

Maltepespor yönetimine sitemkarım.

İsyankarım.

Son sözlerim Sevgi Yazıcı Özdemir için..

Sevgi sen alt yapıdaki futbolcuların kah annesi, kah ablası, kah dert ortağı oldun.

Çözülmeyecek zannedilen problemlerin çözülmesinde sosyal sermayenide kullanarak pek çok sorunu çözdüğünü biliyorum. Seni yönetimde tutmadılar diye sakın üzülme. Bundan sonra sen Sena’ya ve kocana daha fazla zaman ayıracak, mesleğini daha iyi icra edebileceksin.

Yani Özdemir ailesi bu davranıştan kazançlı çıkmıştır.

Asıl kaybeden Maltepespor, Maltepespor yönetimidir.

Kaybedenin kim olduğunu önümüzdeki sezon göreceğiz.

Ben şimdiden Maltepespor için çok büyük üzüntü yaşıyorum.

Yerin kalbimizin baş köşesidir.

Verdiğin hizmet için sana yapılmayan bu teşekkürü Ahmet abin olarak sunuyorum.

Maltepe ve Maltepespor sana minnettardır.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.