Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Yapımına eski başkan Fikri Köse döneminde başlananan ve sembolik açılışı yapılan Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi iskanı çıkarılarak, ruhsatı da alınarak resmi bir törenle hizmete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin şunları söyledi. ZENGİN: “Geçtiğimiz dönem Fikri bey tarafından alal acele açılışı yapılan bu merkezi devir aldıktan sonra kalan eksik yerlerini tamamladık. 2010 yılında iskanını aldık. Daha sonra Maltepe Engelliler Derneğiyle bir protokol yaparak buranın engellilerimize eğitim yuvası olması için ruhsatlandırmasını da yapmıştık. Ancak karşımızdaki muhattaplar engelliler üzerinden rant hesabı yapmaya başladıklarını anladığım andan itibaren onların sözleşmesini fesh ettim.

Daha sonra bu işin hukuki süreci başladı. Mahkemelerden belediyemiz lehine kararlar çıktıktan sonra kendini engelli ailelerinin çocuklarına adayan, insana hizmet etmeyi şiar edinmiş, içinde halkın, belediyemizin ve engelli ailelerinin olduğu bir yönetim anlayışını hakim kılmak için yeni bir dernekle çalışmalara başladık.

Bugünden itibaren Engelli aileleri çocuklarını Maltepemizde Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitime ve tedaviye güven içerisinde getirebilirler. Ben kendini halkına adamış bir insanım. Halkımın yararına olmayan hiçbir şeyde ben olmam. Bu merkez engelli ailelerine ve çocuklarına en iyi hizmeti verecek kapasiteye ulaştırılmıştır.” dedi.

Daha sonra engelli aileleriyle ve engellilerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Mustafa Zengin alkışlar arasında engelliler merkezinden ayrıldı.

Yorumlar kapalı.