Fındıklı Meslek Lisesi ve Fındıklı İlköğretim Okulu’na Başkan Zengin’den Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin beraberinde Başkan yardımcıları ve CHP Maltepe İlçe Başkanı Lütfü Binici olmak üzere Maltepe yerel basınıyla birlikte Fındıklı’daki yapımı devam eden Meslek Lisesi ve İlköğretim okulu inşaat alanını ziyaret etti.

Yapımı devam eden okullarla ilgili gazetecilere bilgi veren Başkan Zengin şunları söyledi. ZENGİN: “Fındıklı yıllardır kaderine terk edilmiş bir vaziyette eğitim ve öğretim alanında hizmet alamamaktaydı. Bu sorunu ana gündem maddemiz yaparak Fındıklı halkına reva görülen bu kaderi değiştirmek için Fındıklı’da arsa sahibi ile yaptığımız görüşmelerle belediyemize terk etmesi gereken %40’lık alanı meslek lisesi ve ilköğretim okulu olarak tanzim ettik. Arsa sahibinin talebi üzerine bu alana Lise ve ilköğretim okulunu hibe olarak yapma sözü aldık. İnşaat 4. kat’a geldi. Bağışçımız verdiği sözü yerine getirdi.

Bu okullara da Prof. Dr. Mustafa Zengin Meslek Lisesi ve Fındıklı Prof. Dr. Mustafa Zengin İlköğretim Okulu ismini vermeyi de uygun gördü. Bağışçımızın kadirşinas davranışına Maltepe halkı adına teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bugün burada temel atacaktı ancak Genel Başkanımızın programı yoğun olduğundan bu temel atma törenlerini gerçekleştiremedik. Ama önümüzdeki günlerde bu alanların temeli atılarak Fındıklı halkına eğitim alanlarını kazandırmanın sevincini yaşayacağız.” dedi.

Daha sonra gazetecilerle inşaat alanını gezen Başkan Zengin inşaatlar yıl sonuna kadar tamamlanarak eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilecek müjdesi verdi.

Yorumlar kapalı.