Başbakan Erdoğan Kartal’da Konuştu

Abone Ol
Daha Fazla

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kartal’da gerçekleştirdiği mitingte vatandaşlara hitap etti. Başbakan Kartal’da şunları söyledi:

”Bay Kemal nerede bir talep olsa hemen yaparız, ederiz ne istiyorsun? Sungurlu il mi olsun? Verdim gitti, ne istiyorsunuz Çorumspor süper lige mi çıksın? Hemen çıkardım gitti’ diyor.

Sorumluluk diye birşey yok çünkü sırtında yumurta küpesi yok, bekara karı boşamak kolaydır, iktidar olamayacağını zaten biliyor ve bol bol atıyor. Bu Nasreddin Hoca’nın göle maya çalmasına benziyor. Buda aynı şekilde göle mayayı çalıyor ‘ya tutarsa’ diyor, dedim ki Bay Kemal gel şöyle birşey yapalım, eğer AK Parti 1. parti olmazsa ben genel başkanlığı bırakacağım ama sen olamazsan bırakmaya varmısın? Bahçeli olamazsa bırakmaya varmı? Bahçeli cevap vermiyor zaten çünkü onun durumu belli, Kılıçdaroğlu ne diyor? Kimin oyu azalırsa o istifa etsin’ diyor. Dünyanın neresinde böyle bir mantık olur, bay Kemal sen 40, 50’nin hesabını yap bunu tuttur ama bak biz hesap uzmanı değil siyasetçiyiz ama evelallah senden iyi biliriz siyaseti ve eğer inanıyorsan, güveniyorsan dürüstsen bu millet sizi artık sırtında fazla taşımasın çünkü benim milletimin yalancılarla uğraşacak vakti yok.

Geçenlerde bir televizyon programına çıktı ‘YÖK’ü kaldıracağım diyor 30 dakika sonra bedelli askerlikten gelecek parayı YÖK’e aktracağım’ diyor. Hani YÖK’ü kaldırıyordun kaldırılan şeye para nasıl aktarılır? YÖK’ün Anayasa ile ilgili olduğunu bilmiyor, biz Anayasa ile ilgili neler yaptığımızı ortaya koyduk 26 maddelik paketi çıkarttık ve milletin sana gümbür gümbür yüzde 58’le gereken cevabı verdi.

Eğitim 163 Bin derslik yaptık Türkiye’de, Kitapları ücretsiz verdik, sosyal güvencesi olmayan ilköğretim erkek öğrenciye erkeğe 30 kıza 35 lira ortaöğretimde erkeğe 45 kıza 55 lira verdik vermeye devam edeceğiz. Bay Kemal 600 lira verecekmiş inanıyormusunuz? Akıl hocası diyor ki sen zaten iktidar olamayacaksın Erdoğan ne veriyorsa 5 kat fazlasını vereceğim de işi götür’ diyor. Bütün bunların yanında üniversite öğrencilerine bizden önce 45 lira veriyorlardı biz 240 lira veriyoruz, bizden önce DSP, MHP, ANAP vardı biz 240 lira veriyoruz eğer kredi yurtlar kurumunda kalıyorsa 150 lirada beslenme parası veriyoruz, doktora öğrencisiyse 720 lira veriyoruz. Yurtlarımız gayet güzel, 1 yataklı, 3 yataklı odalar tuvaleti banyosu herşeyi içinde.

Artık okullardan kara tahtayı kaldırıyoruz, bilgisayar donanımlı akıllı tahtaya geçiyoruz, yavrularımıza okullarda bir elektronik kitap vereceğiz. Bütün müfredat bunun içinde hazır, bunu tüm öğrencilere fakir, zengin ayrımı yapmadan dağıtacağız. 4 yılda bu projeyi hayata geçireceğiz, hemen seçimden sonra kazanan firma okullara bu hazırlıkları yapacak. ABD’de George Almanya’da Hanz, Helga bu teknolojilere sahipte, benim İstanbul’um da ney için benim Ahmet’im, Mehmet’im, Ayşe’m, Fatma’m bunlardan neden faydalanmasın. Biz geldik okullarda bilişim teknolojisi sınıfı yoktu Türkiye geneline 1 Milyon bilgisayar gönderdik, iş bilenin kılıç kuşananın.

Yorumlar kapalı.