ATİO YIL SONU GÖSTERİLERİ SERGİLENDİ

Abone Ol
Daha Fazla

2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılının sonuna doğru okullarda yıl sonu müsamereleri başladı. Maltepe Prof. Abdullah Türkoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin TSKM’de ki gösterileri büyük bir ilgiye sahne oldu. Tüm salonun hınca hınç dolu olduğu müsamere izleyenleri büyüledi.

“İyi yetişmiş bir çocuk, bir servettir”
Okul müdürü Mustafa Uzun veli ve öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada iyi bir eğitim ve öğretim görmüş ve topluma kazandırılmış bireylerin hem ailesi hem ülkesi için bir servet olduğunu belirtti. Uzun, “ Çocuklarımızın zihinsel duygusal, fiziksel ve sosyal gelişmelerini temel alışkanlıklar kazanmalarını, onların başarılı , saygılı ve sevecen çalışkan bir birey olmalarını sağlamak en büyük hedefimizdir. Öğrencilerimizin hayata hazırlanması, kendilerine güven duyması, kendilerini ifade etmesi ve bilimsel çalışmalara katılabilmesi için mutlaka sosyal ve kültürel etkinliklere katılması gerekmektedir. Eğitim ve öğretimin en önemli amaçlarından biride sosyal bireyler yetiştirmektir. Bir okulun akademik başarısı kadar sosyal kültürel ve sportif aktivitelerde ki çeşitlilik ve zenginlik o okulun eğitim seviyesinin bir göstergesidir. 2010 2011 eğitim yılı oldukça başarılı bir yıl olmuştur.Gerek yönetici, gerek öğretmenlerimiz çocukların geleceğe daha iyi hazırlanmaları için ellerinden gelen çabayı göstermişlerdir. Siz veliler de bizlere her konuda destek olarak gerekli yaklaşımlarda bulundunuz. Bu nedenle Maltepe Prof. Abdullah Türkoğlu İlköğretim Okulu ailesine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuklarla olmayı tercih etti

Yoğun programları arasında davet edildiği müsamereye katılmayı tercih eden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin “ Katılmam gereken bir program var ancak çocuklarla olmak, onların pozitif enerjilerini alarak diğer programa katılmayı tercih ettim” dedi. Okul adına katıldıkları yarışmalarda dereceye giren, aralarında İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışmasında İstanbul 1. Olan Sena suzan Şen’in bulunduğu öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı Mustafa Zengin tarafından verildi.

Belediye Başkanı Mustafa Zengin, belediye olarak önceliklerini okullardan yana kullandıklarını belirterek, “Çocuk demek gelecek demek, iyi bir öğrenci demek geleceği iyi bir Türkiye demektir. Bizler şimdi ektiklerimizi gelecekte biçeceğiz. Bu nedenle özellikle çocuklarımız ve öğrencilerimizin iyi yetişmesi için tüm imkanları sağlamalıyız. Onların heyecanlarına ortak olmalıyız” dedi.

Müsamere de Anadolu’dan esintilerin yer aldığı folklor gösterileri, Hacivat ve Karagöz, Türkülerin hikayeleri, ingilizce koro gibi etkinliklerin yer aldı. Maltepe Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği ve saz dersi veren sanatçı Nurettin Karakuş izleyicilere kısa bir müzik ziyafeti verdi. Sanatçıya okul müdürü tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorumlar kapalı.