Musa Eroğlu Maltepe’de Sevenleriyle Buluştu

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi kültür etkinlikleri çerçevesinde Musa Eroğlu’nu Maltepelilerle buluşturdu.

Maltepe Sahilinde gerçekleştirilen programa; Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ile birlikte Başkan yardımcıları Dilek Çelik, Fevzi Karaağaç, Nail Çiftçi ile Meclis üyeleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Konserden önce sahne alan Maltepe Belediyesi Halk Dansları topluluğu’nun, farklı yörelerden sergiledikleri halk oyunları gösterilerini ve dansları büyük bir keyifle takip ettiler.

Halk oyunları gösterisinin ardından alkışlar eşliğinde sahneye gelen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ”karanlıkları dağıtıp aydınlık günleri getirmek için görev başındayız.

Maltepe’yi Türkiye’nin bir mozaiği olarak değerlendirdiğini ifade etti. Sivil Toplum Örgütleri ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu etkinlikte, amaçlarının dernekler birliğini sağlayarak kültürel ve sanatsal içerikli çalışmalara imza atmak olduğunu belirten Zengin, birlik içinde çalışmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Alkışlar eşliğinde sahneye gelen Musa Eroğlu, konuşmasında Maltepe’de sizlerle birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum diyerek, “Halk oyunları gösterilerini izlerken çok etkilendim. Bu gençlerin içinden ileride başarılı kişilerin çıkacağına yürekten inanıyor, Başkanımıza böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için minnetlerimi sunuyorum “ dedi.

Daha sonra bağlamasını eline alarak söylediği birbirinden güzel Anadolu ezgileri ile muhteşem bir gece yaşatan Eroğlu, izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. Yaklaşık iki saat süren konserde türkülere beraber eşlik eden Maltepeliler zaman zamanda sanatçıdan istekte bulundular.

Konser bitiminde çiçek takdim eden Başkan Zengin, gecenin anısına Maltepe’nin amblemi olan Bakireler tapınağı şeklinde birde plaket verdi.

Yorumlar kapalı.