Dap Yapı Bir İlki Gerçekleştiriyor

Abone Ol
Daha Fazla

DAP Yapı’dan mimaride dönüm noktası Burgu proje

DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Sadece üretmek yetmez, görenin dönüp bir daha bakacağı eserler inşa etmeliyiz felsefesiyle yola çıkmıstık; artık bununla da yetinmeyip bakan herkesin basını döndürecek bir mimariye imza atmak istedik" diyor.

Geliştirdiği her projeyle fark yaratan DAP YAPI, Maltepe’de inşaatına başladığı BURGU ile yine mimarinin sınırlarım zorluyor. Aynı bölgede hayata geçirdiği yelken kulelerden sonra bu kez dönerek yükselen binalar için kollan sıvayan şirket İstanbul ‘ un siluetini değiştirmek yolunda bir adım daha atıyor.DAP BURGU, Kadıköy, Ataşchir ve Kartal ilçelerinin komşusu konumundaki Maltepe’nin, İstanbul’un en güzel Adalar manzarasına sahip olan muhteşem sahilinde yükseliyor . Bağdat Caddesi’nin dinamizmini Sabiha Gökçen Havaalanı, Marina ve Adalet Sarayı’nın canlılığıyla harmanlıyor.

Araştınnalar, yoğun ziyaretçi trafiğini işaret eden bölgede otel ihtiyacının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Kara, hava, deniz ve raylı ulaşım araçlarının tam kesişme noktasında konumlanan DAP BURGU, E5’e paralel, sahile 1 km, Marmaray metro istasyonuna 50 m, deniz otobüsüne ve Adalet Sarayı’na 5 dakika, Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika mesafede yer alıyor. Bağdat Caddesi; Küçükyalı ve Ataşehir’e göz kırpıyor. Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabancı Üniversiteleri, Marmara Eğitim Köyü , Kartal Eğitini & Araştırma Hastanesi , Ycditepe Üniversitesi Hastanesi , FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Sema Hastanesi, Mcdical-park, Maltepe CarrefoureSA ve Kozyatağı CarrefoureSA ile çevrelenmiş durumda . 4 mevsim açılır kapanır havuz, helikopter pisti DAP YAPI ile özdeşleşmiş su konseptinin yanı sıra 4 mevsim açılırkapanır havuzun bulunduğu projede yaşamsal üniteler çağımızın ihtiyaçlanna uygun, pratik yaşamı ön plana çıkaran minimal ve kullanışlı daire çözümlerinden oluşuyor. 22 katlı olan kulelerin her katında kulelerin özel mimarisinden dolayı farklı daire planları ve birbirinden de ğişken m2 ‘ lerde daireler mevcut. 36-51 m2 arası 22 adet stüdyo , 48-76 m2 arası 178 adet 1 + 1, 84-103 m2 arası 46 adet 2 + 1 olmak üzere toplam 246 rezidans dairenin yer aldığı DAP BURGU’da dairelerin büyüklükleri 36 m2 ile 103 m2 aralığında değişiyor. Butik konut liginde birbirinden ilginç bina konscptleriyle tanınan DAP YAPI , Anadolu Yakası ‘ nda tarif unsuru olarak kullanılan orijinal binalar inşa etmeyi sürdürüyor . Dragos Royal Towers ve DAP Royal Center’ın ardından "yelken kuleler" le bütünleşen markasını DAP BURGU ‘ yla yeni bir açılıma yönlendiriyor . Şirketin Yönetim Kumlu Başkanı Ziya Yılmaz, "Sadece üretmek yetmez, görenin dönüp bir daha bakacağı eserler inşa etmeliyiz felsefesiyle yola çıkmıştık; artık bununla da yetinmeyip bakan herkesin başım döndürecek bir mimariye imza atmak istedik" diyor .

Yorumlar kapalı.