Maltepe Belediyesi Engellilere Tatil Yaptırdı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Engellilere Tatil Yaptırdı.

Maltepe Kent Konseyi Engelliler Meclisi kararı ile oluşturulan ” Yaz Kampı ” projesi, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ve Maltepe Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından onaylanarak 17-25 Haziran tarihleri arasında Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde hayata geçirildi.

50 Engelli vatandaşımız, refakatçileri, Engelliler Meclis Yürütme Kurulu üyeleri ve organizasyon şirketinin 6 personeli ile toplam 100 kişi tatil imkanı buldu.

Türkiye’de ilk kez bedensel engelli, görme engelli, işitme ve konuşma engelli, ortopedik engelli, otizmli, down sendromlu, serabral palsy, diabet, epilepsi ve kanser hastası vatandaşlarımız ve refakatçileri bir arada müthiş bir kaynaşma örneği sergiledi. Özellikle Maltepe’nin 18 mahallesinden hayatlarında hiç tatil imkanı bulamamış engellilerimizin seçilerek hem ücretsiz tatil hemde rehabilite imkanı buldular.

Maltepeli Engelliler Erol Evgin Anfi Tiyatrosu açılışına katıldı ve Erol Evgin’in romantik şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşadı.

Maltepeli Engellilerin kamp haberleri Çanakkale’deki yerel gazetelerde yer alırken, TRT’de görsel haber olarak gündem yarattı.

Kampı ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin : ” Bizim amacımız engelleri ortadan kaldırmak ve engelsiz bir yaşam sunmaktır. Bizim için önemli olan engelsiz bir dünya yaratmaktır. Maltepe’de engelli dostu sokaklar yapacağız. Maltepe’nin merkezinde üç sokağı böyle planladık. Böylece diğer belediyelere de bir model olmak istiyoruz. ” dedi.

Maltepe Engelliler Meclis Başkanı Tülay Düztaş : ” Biz halk olarak, engelli bireyler olarak kendimize uygun kamp yerini seçtik, kamp süresini ve katılımcıların listesini belirledik. Belediyemiz tüm masrafları üstlenerek Maltepe’de bir ilke daha imza attı. Gelir düzeyi düşük engelliler, anneleri ve babaları mutluluğun fotoğraflarını oluşturdular. Hem eğlendiler hem de sosyalleşip rehabilite oldular. Şimdi tüm veliler ‘ Biz artık yalnız değiliz’ diyerek bu etkinliğin her yıl yapılmasını talep ediyor. ” dedi.

Yorumlar kapalı.