Lady Gaga Uyuşturucu Bağımlısı Mı ?

Abone Ol
Daha Fazla

Lady Gaga Kimdir ?

Lady Gaga (d. Stefani Joanne Angelina Germanotta, 28 Mart 1986), İtalyan kökenli ABD’li şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen. Sahnelere New York’taki Lower East Side’ın rock müzik sahnesinde yer alarak başlayan sanatçı, daha sonraları 2007’de Interscope’un bir alt şirketi olan Streamline Records ile anlaştı. Buradaki ilk döneminde bazı sanatçı arkadaşları için söz yazan Gaga, bir süre sonra Akon’ın ilgisini çekti.Lady Gaga’nın müzikal ve vokal yeteneğini beğenen Akon, onu yeni kurduğu Kon Live Distribution’a kattı.

Sanatçının ilk albümü olan The Fame, 19 Ağustos 2008 tarihinde yayımlandı. Albüm, elde ettiği olumlu eleştirilerin yanında Kanada, Avusturya, Almanya, İrlanda ve Amerikan elektronik albüm listelerinin bir numarasına kadar yükseldi. Albümden yayımlanan ve her ikisi de RedOne ile beraber yazılıp bestelenen ilk iki tekli ”Just Dance” ve ”Poker Face”, uluslararası bir başarı elde ederek başta Amerikan müzik listesi olmak üzere birçok ülkede bir numaraya yükseldi. Albüm daha sonraları altı kez Grammy Ödülü’ne aday gösterildi ve bu adaylıklardan ”En İyi Elektronik/Dans Albümü” ve ”En İyi Dans Kaydı” ödüllerini kazandı. New Kids on the Block ve Pussycat Dolls gruplarının konser turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren sanatçı, 2009’un başında The Fame Ball Tour adındaki kendi turnesini başlattı. 2009’un dördüncü çeyreğine gelindiğinde Gaga, ikinci stüdyo albümü The Fame Monster’ı yayımladı. İlk teklisi ”Bad Romance” ile beraber uluslararası çapta başarılar elde eden albümün başarısı sayesinde Lady Gaga, The Monster Ball Tour adlı ikinci turnesini başlattı.Şarkıcının toplam 5 Grammy Ödülü ve 2 Guinness rekoru bulunmaktadır.

Lady Gaga, David Bowie ve Freddie Mercury gibi glam rock müzisyenleri ile Madonna ve Michael Jackson gibi pop müzik sanatçılarından etkilendiğini belirtti. Bunun yanında modanın, sanatçının söz yazarlığı ve performansları üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilinmektedir. Lady Gaga’nın 2011’e kadar dünya çapında 17 milyondan fazla albüm satışı ve 51 milyondan fazla tekli satışı bulunmaktadır. Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisine göre dünyadaki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilen Gaga, ayrıca Twitter’da on milyonu, Facebook’ta otuz beş milyonu aşan takipçi sayısıyla, yaşayan insanlar içinde bu sosyal ağlarda en çok izleyicisi olan kullanıcı oldu.

Lady Gaga Uyuşturucu Kullandığını İtiraf Etti.

Lady Gaga Vanity Fair dergisine verdiği röportajında eskiden uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Geçmişte kokain kullandığını söyleyen 24 yaşındaki ünlü şarkıcı, halen zaman zaman uyuşturucu kullandığını da sözlerine ekledi. Ne kullandığını söylemeyen Gaga ” Zaman zaman derken, yılda bir iki defa kullanıyorum” dedi.

Verdiği röportajında uyuşturucu kullanımını kesinlikle tasvip etmediğini de söyleyen Lady Gaga, ”Hayranlarımın hiçbir şekilde bu yoldan gitmelerini istemiyorum. Geçmişte çok dipte olduğum bir zamanda kullandım ve çok kötü sonuçları oldu.” dedi.

Geçmişte çok korkunç deneyimleri olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, çok zor günler geçirdiğini belirtti. Yaşadığı olayın ne olduğunu paylaşmayan Gaga ”Çok zor günler geçirdim. Dibi bulmuştum, o kadar ki öbür tarafa gitmeye bile hazırdım. Annem o günle ilgili gerçeği biliyordu ve telefonun öbür tarafından öyle bir bağırdı ki, hiçbir zaman unutamam. ‘seni almaya geliyorum’ dedi.” diyerek o günleri anlattı.

Bir rehabilitasyon merkezi yerine Batı Virginia’da oturan 82 yaşındaki büyükannesine giden GaGa o günler için, ”Çok ağladım. Ona hayatımın bittiğini, hiç umudum kalmadığını, çok çalıştığımı ve iyi olduğumu da bildiğimi söyledim. Şimdi ne yapacağım diye sorduğumda, bana, birkaç saat ağladıktan sonra kendimi toparlayıp New York’a gidip birilerinin poposunu tekmeleyeceğimi söyledi” dedi.

Dışadan nasıl göründüğünü umursamadığını söyleyen Lady Gaga, hayranlarının kendini tanıdığını ve asıl önemli olanın müziği ve performansı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar kapalı.