Zabıtalar Vatandaşlara Karanfil Dağıttı

Abone Ol
Daha Fazla

1826 yılında Yeniçeri Ocağı’nın kapatılmasıyla oluşturulan Zabıta görevi yapan teşkilatın Cumhuriyet tarihinden sonra 1956 yılında bugün ki ilk resmi zabıta üniforması ve kimliğine kavuşması nedeni ile Her yıl 1–7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası tüm Türkiye´de olduğu gibi Maltepe’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Zabıta haftası etkinliği çerçevesinde vatandaşlara kırmızı karanfil dağıtan Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Fevzi Karaağaç ve Nail Çiftçi, Zabıta Müdürü Hamza Celep ve Zabıta memurları, Emniyet Müdürlüğünün önünden Beşçeşmeler meydanında kadar yürüyerek esnaf ve vatandaşlara sevgiyi temsil eden kırmızı karanfil dağıttılar.

Vatandaşlarla tek tek görüşerek sohbet eden yetkililer, zaman zamanda gelen soru ve isteklere cevap verdiler. Memurların Zabıta haftasını kutlayan Maltepeliler, Kendileri için görev yapan, gerek sağlığımız gerekse güvenliğimiz için denetim yapan ve mesai harcayan zabıtalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz dediler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ise, “Ülkemiz genelinde ve ilçemizde soğuk sıcak demeden, vatandaşlarımız için çaba sarf eden, mesai kavramı gözetmeksizin görevinin başında olan Zabıtalarımızın haftasını kutluyor, Zabıta teşkilatına başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.