Zümrütevler Mahallesi Cezalı Mı ?

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi tarafından Ramazan Ayı boyunca her mahallede gösterime sunulan Ali Poyrazoğlu ile Karagöz-Hacivat gösterisine Zümrütevler Mahallesi dahil edilmedi.

Yalı Mahallesi için 4 kez, Altayçeşme Mahallesi için 2 kez, Küçükyalı Mahallesi için 2 kez, İdealtepe Mahallesi için 2 kez, Çınar Mahallesi için 2 kez, Aydınevler Mahallesi için 2 kez, Altıntepe Mahallesi için 2 kez, Bağlarbaşı Mahallesi için 2 kez, Cevizli Mahallesi için 3 kez, Başıbüyük Mahallesi için 1 kez, Fındıklı ve Feyzullah Mahallesi için 1 kez, Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi için 1 kez, Esenkent Mahallesi için 1 kez, Büyükbakkalköy Mahallesi için 1 kez, Girne Mahallesi için 1 kez gösterime sunulucak olan Hacivat-Karagöz oyunu Maltepe’nin En Büyük Mahallesi Zümrütevler’de neden gösterilmiyor ?

Gün boyu gazetemizi telefonla arayan mahalle sakinleri ” Yalı Mahallesi’nde 4 kez düzenlenen oyun neden Zümrütevler Mahallesi’nde 1 kez bile gösterime sunulmuyor ? ” diyerek şikayetlerini dile getirdiler. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in konuya el atmasını isteyen mahalle sakinleri, konunun çözülmesini istediler.

Zümrütevler Mahallesi cezalı mı ? ” Neden çifte standart uygulanıyor anlamak istiyoruz ” diyen mahalle sakinleri Maltepe’nin en büyük mahallesinin unutulmuş olma ihtimalini bile çok incitici olduğunu kaydettiler.

Konuyla ilgili Maltepe Belediyesi Başkanlığı şu açıklamayı yaptı : ” Zümrütevler Mahallesi’nde yer probleminden dolayı Zümrütevler’e Ramazan Tiyatro Programı koyulamadı. Yer bulma arayışlarımız sürüyor. Yer bulunduğu andan itibaren Zümrütevler Mahalesi’nde de Ali Poyrazoğlu gösteri yapacaktır. ”

Yorumlar kapalı.