Maltepespor Umut Veriyor

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor Futbol Takımı 2011-2012 sezonunda 3. Lig’te mücadele edecek. Sezon öncesi kamp dönemi ve hazırlık dönemi dahil pek çok müsabakada Maltepespor’u izleme fırsatı buldum. Hazırlık maçlarında ve kamp programında Maltepespor’un gerçek ve ideal kadrosunu sadece Batman Petrolspor karşısında izleyebildik. Batman Petrolspor karşısında Maltepespor 10 gömlek üstün bir takım portresi çizdi.

Bizim teknik kadromuz ne yaptığını, niye yaptığını, nasıl yaptığını bilen bir teknik kadro. Batman Petrolspor 3. Lig’lerde futbol oynayan, tesisleri olan, ekonomik gücü yüksek bir kulüp. Biz o kulübün futbolcularına futbol sahalarını dar eyledik. Çağlar ve Yalçın Akdoğan’ın takıma katılmasıyla Batman Petrolspor çaresizlik içinde kaldı.

Maltepespor’un göze hoş gelen futbolu artistlik hareketlerle, paslarla ve golle süslenince Maltepespor’u izlemek büyük bir keyif veriyor insana.

Henüz ligler ve kuralar çekilmeden, rakiplerinin kim olduğu bilinmeden, iddaalı sözler yazmak yıllarını bu mesleğe vermiş adama ( yani bana ) uygun düşmüyor. Ancak gördüğümüde sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim. Maltepespor 3. Lig’e yakışır ve yaraşır transferler yapmış. İsim olmayan bu transferlerde Gani, Muhammet, Seyithan ve Feyyaz yıldız adayları olarak öne çıkmaktadır.

Maltepespor İstanbulspor’dan transfer ettiği 18 yaşındaki Aykut için bir parantez açmalı. 18 yaşında topu bu kadar severek oynayan, fiziği yerinde, stoper mevkisinde yapması gerekenleri bilen, ilerisi için mutlak umut vaad eden bu futbolcunun Maltepespor forması giymesi beni gururlandırdı. Bizim defansta forma şansı bulması tesadüflere kalmış olan bu futbolcu sanki Beckenbauer’in futbolunu anımsatan bir tarzda oyun oynaması Maltepespor’un geleceği için umut vaad etmektedir.
Maltepespor öyle çok flaş transferler yapmadı. Ama genç, dinamik, koşan, çalışan bir ekip var. Maltepespor bir aksilik olmazsa 3. Lig’in şimdiden Şampiyon’udur. Bu rakipler bu futbolcu yapısıyla Maltepespor’la baş edemezler.

Saygılarımla..

Yorumlar kapalı.