Halil Sayın Sultangazi Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığına Atandı

Abone Ol
Daha Fazla

Halil Sayın Sultangazi Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Yaptığı su çalışmaları ve İSKİ çevre koruma kontrol mühendisliğindeki çalışmalarıyla kamuoyu gündemine gelen ve halktan büyük destek gören Halil Sayın bu görevine resmen başladı.

[B]Halil Sayın KİMDİR ?[/B]

Çevre, imar, kamulaştırma, ulaştırma ve su havzaları konusunda uzman bilirkişi, Halil Sayın.

[B]Parlak bir kariyer[/B]

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliği Lisans ve İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller İngilizce Bölümü’nü bitiren Halil Sayın, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde ise İşletme okuyan Halil Sayın, AK Parti Siyaset Akademisini de başarıyla bitirdi.2009 yerel seçimlerinde AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı olarak yer alan Sayın, bu süreçte başarılı çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmişti.

[B]Uzman bilirkişi[/B]

İstanbul Adli Yargı Mahkemelerinde; çevre, imar, kamulaştırma, ulaştırma ve su havzaları konusunda uzman bilirkişi olarak da görev yapan Halil Sayın şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin gelişmesine refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunacak tesis ve hizmetleri, bilimsel çalışmalarla belirleyip, kaynakların en verimli şekilde kullanımını sağlamak ve bunların halkımızın hizmetine sunulması için çalışmak tek düşüncem.”

Vizyonunu ise; adil, yenilikçi, güvenilir, çağdaş ve çalışkan kavramlarıyla özdeşleşmek olarak açıklayan Halil Sayın, “Şeyh Edebali’nin “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” nasihatini ana felsefe kabul ederek gelecek nesillere emaneti en iyi şekilde teslim etmek isteyen bir misyonun temsilcisiyim” diye konuştu.

Halil Sayın, eğitim, kültür, mesleki ve sosyal yardım alanında birçok sivil toplum örgütlerinde aldığı görevlerle de dikkat çekiyor. Milli Gençlik Vakfı Başkanlığı, Birlik Vakfı, Teknik Elemanlar Derneği, Su Vakfı, Harita Mühendisleri Odası ve Bem-Bir-Sen Temsilciliği gibi görevlerle de hep sosyal hayatın merkezinde yer aldı.

[I]Halil Sayın’a yeni atandığı görevinde üstün başarılar dileriz.[/I]

Yorumlar kapalı.