Rizeliler Derneği Şehit Ailelerine, Gazilere ve Engellilere İftar Verdi

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Rizeliler Derneği şehit aileleri, gaziler ve engelliler için bir iftar yemeği verdi.

Rizeliler Derneği’ne dev bir Türk bayrağı asılarak günü anlamlandıran dernek yetkilileri duygu dolu dakikaların ardından iftar programına geçti. İftar programında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Hüseyin Kavalcı şunları söyledi : ” Bizler Maltepe Rizeliler Derneği olarak bugün burada şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve engellilerimiz ile bir araya gelerek huşu içinde bir ramazan akşamını birlikte geçiriyoruz. Şehitlerimiz yalnız şehit ailelerin çocukları değildir. Bizimde şehidimizdir. Gazilerimiz sayesinde vatan topraklarında ticaret yapabiliyoruz, sosyal ve siyasal hayatı yönlendiriyoruz. Engellilerimizle böyle bir mutlu günde bu onura beraber ermek istedik. Sizlerle burada bir arada olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. ”

Daha sonra söz alan Rizeliler Derneği 2. Başkanı ve Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Köymen şunları söyledi : ” Rizeliler Derneği bu yıl ki Ramazan Ayı’nı dolu dolu geçirmek istemiştir. Halkımıza ne yapsak azdır. Böyle bir günde şehit aileleri, gaziler ve engellilerle bir arada olmaktan onur duyuyorum. ”

SOMALİ’DE 350 AİLEYE YARDIM

Maltepe Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Somali’ye yardım kararı aldılar. Hüseyin Kavalcı bu konuda şu sözleri kullandı : ” Somali’de kuraklıkla mücadele eden kardeşlerimizi yanlız bırakmamak adına Somali için ” bir lokma bir yudum ” adlı projemizi hayata geçirdik. 350 ailenin 1 aylık ramazan gideri, erzağı karşılayacak ve bu yardımları Kızılay’a teslim edeceğiz. Bundan sonrada Somali’li kardeşlerimize selam ve dualarımızı gönderiyoruz. ”

Yorumlar kapalı.