Maltepeli Engelliler Özel Sandalyelerine Kavuştu

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya ağırlık vererek, Maltepeli engellilere tekerlekli ve akülü sandalye ile engelli çocuklar için özel puset dağıttı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 37 engelliye tekerlekli sandalyelerini Ramazan ayında dağıtılan erzaklarıyla birlikte adreslerine teslim etti. Bazı aileler tekerlekli sandalyelerini Maltepe Belediyesi başkan yardımcısı Ömer Ekşioğlu’nun elinden aldılar.

Ömer Ekşioğlu, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin adına bu sandalyeleri dağıttığını ifade ettiği konuşmasında "Engelliler ve aileleri tarafından belediyemize ulaşan her müracaatı dikkate alıyoruz. Ve en kısa zamanda cevaplandırmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında dağıttığımız erzaklarını, sandalyeleriyle birlikte ailelerimize teslim ettik. Engelli sandalyelerimizin yanı sıra, Maltepeli vatandaşlarımızın ihtiyacı olan özel hasta yataklarını karşılıyoruz. Hasta bezlerini de engellilerimize, yaşlılarımıza düzenli aralıklara dağıtıyoruz" dedi.

Sosyal yardım işleri müdürlüğü tarafından 20 adet klasik, 10 adet akülü, 5 adet pusetli, 1 adet özel yapım klozetli, 1 adet özel yapım yatar ve başı tutan sandalye olmak üzere toplam 37 adet sandalye sahipleriyle buluştu.

Tekerlekli sandalye alanlardan Aysun Akgün şu cümleleri söyledi : "Belediyeden Allah razı olsun. Eşim parkinson hastalığından dolayı malulen emekli. Sağlığı her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Bu sandalye sayesinde eşimin de bizim de günlük yaşamımız kolaylaşacak. Size çok teşekkür ediyoruz."

Yorumlar kapalı.