Ahmet Tükek Yorumluyor – Herşeyi Bilmek!

Abone Ol
Daha Fazla

Son zamanlarda ülke gündemi ve ilçe gündemi öylesine yoğun ki bilen bilmeyen, anlayan anlamayan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yüzlerce insan sesine ve duygularına tanık olur hale geldik.

Maltepe Belediyesi son zamanlarda ulusal basının ve yerel basının gündeminden hiç eksilmiyor. Sık sık ve zaman zaman bizi susmakla itam edecek kadar ileri gidenler acaba vatandaş olarak şehire ne katkıları vardır. Sosyal hadiselerden, yaşadığı şehire karşı sorumluluk duygusu taşıyan kaç insan var ki topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmiş olsunlar.

Benim gazeticilik anlayışımda belgesi olmayan hiçbir şeyin haber değeri yoktur. Bir belge bize ulaşmışta yayınlamamış mıyız ? Sürekli " gazeteci değil misiniz ? Şu hadiseyi de gündeme getirin. " diyen kişilerle laf dalaşına giriyoruz gerekli, gereksiz. " Evrağı var mı ? " sorumuz her defasında havada kalıyor. Evrağı olmayan hiçbir şeyin bizim nazarımızda haber değeri yoktur.

Son zamanlarda artan bu ve benzeri konular bir hayli başımızı ağrıtıyor. Bilmek ve anlamak isteyenlere şunu peşinen söyleyelim. Biz herşeyi bilmek zorunda değiliz. Eğer bir gazete bir belgeye ulaşıpta bunu habere çevirebilmişse biz ondan mutluluk duyarız.

Biz duyduklarımızla, hüznüzanla hüküm kurarak kimsenin ekmeğine yağ sürmek, kimsenin değirmenine su taşımak gibi bir misyonumuz yoktur.

Biz yerel gazeteciyiz. Şehirin sorunlarını, akmayan suyunu, yanmayan elektriğini şehire ait ne varsa bildiğimizi yayınlarız. Elimizde bugüne kadar bilgiyi sakladığımız görülmemiştir. Bu konuda kimseye de hesap vermek zorunda değiliz. Ancak kamuoyuna karşı sorumluluğumuz gereği haberin hakkını veririz. Hiçte intina etmeyiz, hemde en keskin ifadelerle.

Son günlerin moda tabiriyle herşeyi bilme lüksümüz yoktur ancak herşeyi kaynağından araştırmak gibi bir hünerimiz vardır.

Bize soruyorsunuz ki ne biliyorsunuz ? Bizde cevap veriyoruz. Ama sizin beklediğiniz cevap değil.

HADDİMİZİ!

Herşeyi bilme iddasında olan kişiler birazda haddini bilmeli.

Öyle değil mi ?

Saygılarımla,

Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet TÜKEK

Yorumlar kapalı.