Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kendi Dergisini Yayınlamaya Başladı

Abone Ol
Daha Fazla

Okul Müdürü Hülya Narsap’ın önderliğinde yayın hayatına başlayan DERS ARASI isimli dergi 1. sayısı ile yayınlanmaya başlandı.

Ders Arası isimli derginin içeriğinde Öğretmenden İnciler, Bilgisayarın Zararları, Cep Telefonunun Zararları, Renklerin Dili, İstanbul’un Gezilecek Yerleri, İstanbul’a Dair Şiirler, Tarih öğretmeni Ayşegül İlbeyi YÜCEL’in kaleme aldığı Cumhuriyet’e Neden Sahip Çıkmalıyız başlıklı makalesi, Okulun Bugüne Kadar Düzenlediği Etkinlikler ve Ödül Törenleri, Bunları Biliyor Musunuz, Ulu Önder Atatürk’ün Eğitim ile İlgili Sözleri, Fıkralar, Karikatürler, Yazı karakterine göre kişilik analizleri, Sınavlarda Verilen Komik Cevaplar ve Okul Müdürü Hülya Narsap’ın öğrencilere hitaben yazdığı önsözün yer aldığı dergi öğretmen ve öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan dergi uzmanlarınca büyük takdir kazandı.

Hazırladığı makalede öğrencilerine hitap eden Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdüresi Hülya Narsap makalesinde " Bu okulu bitirdiğiniz zaman sizler boynunuzda birer altın bilezik yani elinizde bir tane meslek sahibi olarak ayrılıcaksınız. Sevgili öğrenciler siz içinizden geçirdiğiniz mesleği en ince ayrıntılarına kadar öğrenmektesiniz. Bir kısmınız ise hayatınıza yön verecek mesleği seçebilmek için burdasınız. Çünkü mesleğiniz sizin için gelecekte nasıl bir yaşam kuracağınızı ve hayat standartlarınızın belirleyicisi olacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefleri ancak eğitim yoluyla gerçekleştirebiliceğimizi unutmamalısınız. "

Makalesinde başarılı bir öğrencinin portresinin nasıl olması gerektiğini kaleme alan Narsap " Başarılı bir öğrenci önce kendisine değer veren, başkalarına değer veren, okulunu ve öğrenmeyi seven ve bunun gerekliliğine inanan, insanlığa ve ilkesine sahip çıkan, kendi gelişimi için gelecekte kendisine gerekli olacak becerilerinin farkında olan ve bunları gidermek için çalışan öğrencidir. Bugün iyi bir başlangıç için hiçte geç kalmış değilsiniz. " dedi.

Yorumlar kapalı.