Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin Aylık Olağan Basın Toplantısı Düzenledi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin aylık olağan basın toplantısı düzenledi. Başkan Zengin basın toplantısında da önemli açıklamalarda bulundu. Fındıklı’da imar düzenlemesiyle elde ettiğimiz okul alanı, sağlık alanı ve park yerlerinin tapuya kavuştuğunu söyleyen Zengin sözlerine ” Fındıklı’nın en önemli ihtiyacı olan okul sorununu çözüme kavuşturduk. ” diye devam etti.

Başkan Zengin : ” Bu arsanın mülk sahibi olan Emay İnşaat tarafından okulun bağış yoluyla yapılmasını sağladık. Bunları Fındıklı’nın okul sorununu çözmek için yaptık. Ben burada bağışcımız Emay İnşaat’a minnettarlarımı sunuyorum. Okulu yaptık, tamamladık ve Milli Eğitim’e devrine uğraşıyoruz. Okul yeni eğitim-öğretim sezonuna yetiştirilecek ve ilk önce ilköğretim olarak başlayacak. ” dedi.

Mavi Tenis Kulübü Derneği’nin kortlarının imar izni var!

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin Mavi Tenis Kulübü Derneği’nin Dragos’taki yapılaşmasıyla ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek toplantıya katılan gazetecilere burayla ilgili bir dosya evrak sundu.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Tükek söz alarak ” Maltepe Belediyesi’ne ait 31.03.2011 tarihli imar müdürlüğü evrakında yazılı olan plan notunda ” Kültür ve Tabiat Varlıklarının Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden görüş alınmadan uygulama yapılamaz ” hükmü var. Bu kuruldan gerekli yazılı izin alındı mı ? Anılan bu bölgenin imar planları var mı ? Mavi Tenis Akademi Derneği’nin ruhsatı var mı ? Belediyeniz ekipleri 2 kez ceza tutanağını neye göre düzenlediler ? ” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ise ” Anılan bu bölgenin özel spor tesisi olduğunu, anılan işletmenin ruhsata aykırı bir yapılaşma olduğundan dolayı 2 kez ceza tutanağı düzenlemiştir. Anılan bölge sit alanı değildir. Kira sözleşmesinde Kartal 6. Noterliği’nden 024639 No’lu kira sözleşmesinde kiralama şartları okunduğunda kira devir hakkının Mavi Tenis Akademi Derneği’nin Mavi Tenis Akademi LTD ŞTİ yada bir başkasına kiraya vermesi bizi ilgilendirmez. Devir hakkı vardır. ” dedi ve ” Önemli olan bizim ordan her ay düzenli olarak kira almamızdır. Bizi bu ilgilendirir. ” diye devam etti.

Gülsuyu Spor Kompleksi İhaleye Çıkıyor

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin gazetecilerin Gülsuyu Spor Kompleksi ile ilgili sorusuna şu cevabı verdi ” İSKİ’yle yaşadığımız tüm problemleri aştık. Gerekli izinleri aldık. Önümüzdeki günlerde bu tesisi ihale ederek Gülsuyu halkına kazandıracağız. ”

Altayçeşme Mahallesi Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu

Altayçeşme Mahallesi’nde 6 dönüm arazi üzerine planlanan Altayçeşme Mahallesi Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu projesinin ihalesinin tamamlandığını açıklayan Başkan Zengin : ” Yakında ilk kazmayı vurarak işe başlayacağız. Önümüzdeki günlerde bu tesisinde temelini atmış olacağız.” dedi.

Maltepe Belediyesi’nde Basın Danışmanı Var Mı ?

Gazetecilerin Maltepe Belediyesi ile iletişim eksikliğinden şikayet etmesi üzerine Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin etrafına bakarak ” Benim basın danışmanım mı var ? Basın danışması olsa toplantıda olmaz mı ? Hani görüyor musunuz ? Demek ki yokmuş. ” diyerek Başın danışmanı Fatma Körünoğlu görevden alındığını deklare etti.

[B]Başkan Zengin Belediye Başkan Yardımcılarının her yıl değişmesi meclis üyelerinin kararıdır. [/B]

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin belediye başkan yardımcılıklarının her yıl değiştirilmesiyle ilgili bir soru üzerine şu cevabı verdi. Başkan Zengin ” Biz demokratik bir belediyeyiz. Her yıl bir meclis üyesinin başkan yardımcısı olabilmesiyle ilgili meclis üyelerimiz buna karar vermiştir. O zaman bu fikiri uygun bulanlar eğer değişik düşünüyolarsa biz onların bu kararına uyarız. Tekrar meclis üyeleriyle görüşeceğim. ” dedi.

Yorumlar kapalı.