İstanbul Amerikan Futbol Kulübü’nden Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Yakası’nın tek Amerikan Futbol Takımı olan İstanbul Amerikan Futbol Külübü Başkanı Bahadır Ilgaç ve Takımın Baş Antrenörü Hayden Flowers Olay Gazetesi’ni ziyaret etti.

Kulüp Başkanı Bahadır Ilgaç gazetemize yaptığı açıklamasında şunları söyledi ” İstanbul Amerikan Futbol Kulübü’nün 4 yıllık bir geçmişi var. Bu süre zarfında önemli başarılar elde edip, geçen sezon Türkiye lig’inde final oynamıştır. Takımımız Türkiye Liginin en genç takımıdır. Türkiye Amerikan Futbol Ligi’nde Anadolu Yakası’nı temsil eden tek kulübüz” dedi.

Geçen sezon başlattığımız Avrupa vizyonu çerçevesinde bu sezon Orta Avrupa Lig’e katılım için başvurularımızı yapmış bulunuyoruz.

Kulüp Başkanı Bahadır Ilgaç aynı zamanda kulübün faal oyuncusu.

MAÇLARIMIZI MALTEPE STADI’NDA YAPMAK İSTİYORUZ
Başkan Bahadır Ilgaç “Maltepe Stadı’nda tüm lig futbol maçlarımızı yapmak istiyoruz. Avrupa maçlarımızın Maltepe büyük heyecan getireceğine inanıyoruz. Maltepe’de bir mesafe alırsan külübümüzü Maltepe’ye konuşlandırmak istiyoruz” dedi.

MALTEPE ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR
Takımın Koçu Hayden Flowers yaptığı açıklamada ”3 yıldır Türkiye’de koçluk yapıyorum. Gördüğüm şey Türkiye’de Amerikan Futbolu yıldan yıla gelişme kaydetti. Üniversite de bu spora başlayanlar bu sporu çok seviyorlar. Bu spor bir temas, kontaks sporu ve dolayısıyla bu sporla Türk insanının karekteri çok uyuşuk. Maltepe harika bir ilçe harika bir kasaba.

MALTEPESPOR’UN TARAFTARLARI MUHTEŞEM
Duyduğum kadarıyla Maltepespor taraftarları çok fanatikler ve takımlarını çok seviyorlar. O yüzden onların bizi bizimde onları çok seveceğini düşünüyoruz. Biz şu anda ait olacağımız bir kent arıyoruz. Onları temsil etmek istiyoruz ve tespitlerimiz Maltepe olacağı konusunda.
Maltepelilerin spora olan ilgilerinden, aşklarından dolayı.

BU YIL AVRUPA’DA MÜCADELE EDECEĞİZ
Flowers ”Bu sene Avrupa Lig’ine katılacağımız için bir çok Avrupa takımı gelecek bizimle maç yapacak. Biz buradaki maçlarda Sırplara, Avusturyalılara karşı oynarken bir seyirci desteğine ihtiyacımız var. Bizim hihayi hedefimiz Avrupa’nın bir numaralı takımı haline gelmek ve bu sayede Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmiş olmak”dedi.

Yorumlar kapalı.