Maltepespor Arsinspor Deplasmanında Galibiyeti Kaçırdı

Abone Ol
Daha Fazla

Arsinspor ; Ali Köksal(***), Erkan(***), Semih(****), Yunus Emre(**), Hakan(***), Hami(***), Oğuz(***), Hasan Baba, Murat Aydın, Murat Çaydemir, Ahmet (*****)

Maltepespor ; Cihan(*), Cumhur(***), Emircan(**), Ramazan(**), Ufuk(****), Yalçın(*****), Hamza(**), Ali(***), Erdem(***), Mustafa(****), Muhammet(****)

Sonradan Girenler ;

Arsinspor ; Ercan Kuruçay 74.dk(***) Gökhan Böyter 85.dk(***) Alper Aydın(***) 52.dk

Maltepespor ; Onur Mengi 83.dk(***) Gani Balkan 68.dk(****) Seyithan Demircan 55.dk(***)

Kırmızı Kart ; Mustafa Akar 86.dk

Goller ; Ahmet Kılıçarslan 58.dk(F), Muhammed Kurt 80.dk(F)

Hakemler ; Ömer Faruk Ocak(Hakem) (****), Özer Velioğlu (1. Yardımcı Hakem) (****), Eser Eti(2. Yardımcı Hakem) (****), Volkan Yalın (Dördüncü Hakem) (***)

Maltepespor Arsin Stadı’nda oynanan müsabaka da rakibini geçemeyerek 1-1 berabere kaldı.

Ahmet Tükek Trabzon’dan Bildiriyor

Maçtan Dakikalar

Dk. 10 ; İlk yarı üstün oynayan Arsinspor sağlı sollu ataklarlar Maltepespor kalesini yoklamaya başladı. Dakikalar 10’u gösterirken orta sahadan ileri atılan bir topta ceza sahasına giren Ahmet süper vurdu. Top önce yan direğe sonra orta direğe çarptı, sonra da dışarı çıktı.

Dk. 11 dk ; Oğuz ceza sahası içerisinde karambolde topa çok sert vurdu. Top önce üst direğe sonra yan direğe vurarak dışarı çıktı. Maltepespor için şanslı bir dakikaydı.

Dk. 20 ; Orta sahadan ileri atılan bir topta topla buluşan Hasan Baba kaleciyle karşı karşıya kaldı. Topa çok kötü vuran Hasan Baba topu kaleciye teslim etti.

İlk yarıda sürekli Maltepe kalesini ablukaya alan Arsinspor gole ulaşamadı. İkinci yarı da Maltepespor’un kalesine atak üstüne atak düzenleyen Arsinspor golle buluştu.

Dk. 58 ; Murat Aydın’ın orta sahada kaptığı topu defansın arkasına atmasıyla defans anlaşmazlığında top 11 numara Ahmet’in önüne düştü. Ahmet düzgün bir vuruşla topu Maltepespor kalesiyle buluşturdu. (1-0)

Golden sonra Gani’yi oyuna alan Maltepespor oyuna iyice ağırlığını koydu. Defansa yaslanan Arsinspor’un bu hatasını iyi değerlendiren Maltepespor golle buluştu.

Dk. 80 ; 2. yarı’da oyunu tamamen Arsin ceza sahasına yıkan Maltepespor ardı arkası kesilmeyen ataklarında ceza sahasına doğru doğrulan topu iyi takip eden Muhammet aşırtma ve düzgün bir vuruşla kalecinin sağından topu ağlarla buluşturdu. (1-1)

Dk. 86 ; Maltepespor’un bu golü galibiyetin habercisi gibiydi. Ancak bir Arsinspor atağında Murat Aydın’ın topla buluşmasında Mustafa rakibine faul yapınca hakem 2. kez sarı kartını gösterdiği Mustafa’yı oyundan ihraç etti.

Maltepespor 10 kişi kalmasına rağmen adete saldırıyor, mutlak galibiyet için oynuyordu.

Orta sahadan kaptığı topla Arsinspor ceza sahasına giren Seyithan rakiplerini egale etti. Ancak topu filelerle buluşturamadı.

Maltepesporluların saç baş yediği bu pozisyondan hemen sonra Gani sol açıktan ceza sahasına girdi. Stoperleri çalımlayarak ceza sahasına giren Gani topu ceza yayındaki Muhammet’e çıkardı. Muhammet’in vuruşu auta gitti.

Maltepespor bundan sonraki dakikalarda Arsinspor kalesini ablukaya aldı ancak tüm ataklar sonuç vermeyince müsabaka 1-1 sonuçlandı.

Maçtan sonra Maltepespor kafilesini ağırlayan Yön. Krl. Üyesi Sedat Şahin bir mangal partisi düzenledi. Trabzon’un çıkışında verilen bu mangal partisiyle kafile keyifli Trabzon yolculuğunu tamamlayarak Maltepe’ye döndü.

Maltepespor tribünlerinde Arsin’li olan Halil Erdoğan’da Maltepespor’u destekledi. Tatilde olan Maltepespor Yön. Krl. Üyesi Halil Öztürk’te müsabakaya Giresun’dan gelerek Maltepespor’a destek oldu.

Müsabakayı Maltepespor Yön. Krl. Üyesi Murat Devran, Halil Öztürk, Sedat Şahin, Kulüp Doktoru Haluk Özsaraç ve Maltepeli gazeteciler birlikte izlediler.

Muhteşem bir konukseverliğin hakim olduğu Arsin Stadı’nda Maltepespor kendi evinde gibi karşılandı.

İzinde olan Halil Öztürk’ten Giresun’dan müsabakaya geldi. Arsin’li olan eski futbolcu ve yöneticisi Halil Erdoğan ise Arsin’de müsabakayı böyle izlediler.

Aslen Trabzon’lu olan Maltepespor Yön. Krl. Üyesi Sedat Şahin tatilini geçirdiği Rize’den gelerek Maltepespor kafilesine örnek bir ev sahipliği yaptı. Sedat Şahin müsabakadan sonra tüm kafileye mangal partisi verdi.

Yorumlar kapalı.