Cengiz Oral Tanınmış İnşaat A.Ş. : Rüzgar Enerji Sistemlerini Kuran İlk Firmayız

Abone Ol
Daha Fazla

Tanınmış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Maltepeli İş adamı Cengiz Oral Türkiye’nin Rüzgar ve Hidroelektrik Santralleri konusunda büyük bir büyüme ve farkındalık yaşadığını söyleyen ORAL “Türkiye globalleşen Dünya’da çağın teknolojisi ve en önemli ihtiyacı olan enerji sistemlerini devreye sokarak yenilenebilir enerjiden yararlanma yolunu seçmiştir. Bu yolla Türkiye önemli bir rakamda enerji elde etmekte bu da Türkiye ekonomisine finansal olarak büyük bir katkı yapmaktadır.

Türkiye’nin en önemli Rüzgar Enerji Santralleri inşaatlarını 1998 yılında ilk yapan yüklenici müteahhit olmanın vermiş olduğu haklı gururu yaşıyoruz. İlçemizde enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk firma durumundayız. Rüzgar Enerji Sistemleri Türkiye’mize milyar $ seviyesinde gelir getirmektedir” dedi. Şirketimiz aynı zamanda fabrika binaları, sanayi tesisleri ve konut inşaatları yapmaktadır.

Halen Mersin/Mut’ta Enerjisa Elektrik Üretim 3 Adet Türbin rüzgar enerji santralini ve Soma/Manisa’da Enercon LTD. ŞTİ. firmasına ait 62 MGW Rüzgar Enerji Santrali yapım çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Kurulduğundan itibaren İnşaat ve Tahahhüt alanındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Tanınmış İnşaat A.Ş. Rüzgar Enerji Santrali inşaatlarının yapımı ile ilgili Türkiye’nin en önemli şirketi haline geldi.

Maltepe’nin enerji inşaatlarının yapımıyla ilgili ilk ve tek firması olan Tanınmış İnşaat A.Ş. ilk olma özelliği taşıyor.

Tanınmış İnşaat A.Ş. sektöründe güvenilir olmayı her şeyin üzerinde tutuyor.

Dürüstlük, ilkeli olmak ve güvenilir olmak prensiplerinden vazgeçmeyen Tanınmış İnşaat A.Ş. bu yoldaki firmalara ” herşeyinizi kaybedin ama güvenilirliğinizi asla! ” diyor ve yoluna aynı hızla devam ediyor.

Tanınmış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz ORAL “ Rüzgar Enerji Sistemleri (RES) Türkiye için alternatif bir enerji oluşturmaktadır. Türkiye’de Rüzgar Enerji İnşaatını yapan ilk firmayız.” Maltepe’nin gururu olan Tanınmış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Oral’la sizler için sohbet ettik.

Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmenimiz Ahmet Tükek’e açıklamalarda bulunan Tanınmış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Oral: ” İnşaat Taahhüt ve Rüzgar Enerjisi, Hidroelektrik Santralleri inşaatları da yapan bir firmayız. ” dedi. Firmanın Rüzgar ve Enerji inşaatı yapımı konusunda Türkiye’nin öncelikli ve özellikli bir firması olduğunu söyleyen Oral Türkiye’nin alternatif enerji ihtiyacının bir bölümünün Rüzgar Enerji Sistemleri ile kapatabileceğini söyledi.

Tanınmış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Oral Türkiye’nin Rüzgar Enerji Sistemleri konusunda yeni yeni farkındalık yaşıyor. Cengiz Oral ” Türkiye çağın teknolojisi olan rüzgar enerji sistemlerini devreye sokarak alternatif enerjiden yararlanma yolunu seçmiştir. Türkiye’nin en önemli Rüzgar Enerji Santrali kuran ilk işletmelerden biriyiz. Rüzgar Enerji Sistemleri Türkiye’mize finansal olarak büyük katkı sağlamaktadır. Maltepe’de Rüzgar Enerji Sistemleri inşaatı yapan ilk firmayız” diyen Oral ” Şirketimiz aynı zamanda fabrika binaları, sanayi tesisleri ve konut inşaatları yapmaktadır ” dedi.

1992 yılından beri Tanınmış İnşaat A.Ş. Prefabrik Fabrika İnşaatları, Konut İnşaatları, Deprem Güçlendirme İnşaatları, Rüzgâr Santralleri inşaatında Türkiye’nin ilk yüklenici firması olma özelliğine sahip şirketimiz birçok rüzgâr santralinin yapımını da tamamlamıştır.

RES inşaatları dışında sanayi tesislerinin ve konut inşaatlarının yapımının yanında birçok önemli kamu binalarının depreme karşı güçlendirilmesi projelerine imza atmıştır.
Rüzgar enerji inşaatlarının yapımında Tanınmış İnşaat 13 yıldır faaliyet göstermektedir.

Bugüne kadar yaptığımız işler
1- Demirer Enerji A.Ş.’ye ait Çeşme Alaçatı 3 Türbin (1999)
2- Bores A.Ş.’ye ait Bozcuada/Çanakkale 17 Türbin (2000)
3- More Manastır A.Ş.’ye ait Çeşme/İzmir 49 Türbin (2007)
4- Doğal Enerji A.Ş.’ye ait Sayalar/Manisa 38 Türbin (2008)
5- Dores A.Ş.’ye ait Datça/Muğla 36 Türbin (2008)
6- Alize Enerji A.Ş.’ye ait Şarköy/Tekirdağ 15 Türbin (2009)
7- Soma Enerji A.Ş.’ye ait Soma/Manisa 38 Türbin (2010)
8- Alize Enerji A.Ş.’ye ait Havran/Balıkesir 8 Türbin (2010)
9- Gama Holding’e ait Ezine/Çanakkale 9 Türbin (2010)

Şu an; Mersin/Mut ilçesinde Enerjisa Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait 39 MGW Rüzgar Enerji Santrali İnşaatı ile Soma/Manisa’da Enercon LTD. ŞTİ. firmasına ait 62 MGW Rüzgar Enerji Santrali yapım çalışmaları devam etmektedir.

Tanınmış İnşaat A.Ş. Cem Tanınmış tarafından 1992 yılında kurulmuş olup 19 senedir faaliyetine devam etmektedir.

İnşaat ve Tahahhüt alanındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Tanınmış İnşaat A.Ş. Rüzgar Enerji Santrali inşaatları yapımı ile ilgili Türkiye’nin en önemli şirketi haline geldi. Maltepe’nin enerji sistemleri kurulmasıyla ilgili ilk ve tek firması olan Tanınmış İnşaat A.Ş. bu sektörde ilk olma özelliğini taşıyor.

İnsanı mutlu etmeyi amaçlayan Tanınmış İnşaat A.Ş. sektörde güvenilir olmayı her şeyin üzerinde tutuyor. Dürüstlük, ilkeli olmak ve güvenilir olmak prensiplerinden vazgeçmeyen Tanınmış İnşaat A.Ş. bu yoldaki firmalara ” herşeyinizi kaybedin ama insanlara karşı güvenilirliğinizi asla! ” diyor.

Tanınmış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Oral : “ Bu şirketin kurucusu olan Cem Tanınmış ile yaklaşık 30 yıllık arkadaşlık ve ortaklık dönemimizde başarıya uzanan bu hikayemizin en önemli nedeni birbirimize duyduğumuz sevgi, saygı ve güven olmuştur. Bu da bizi başarılı kılmış ve başarmanın vermiş olduğu hazzı, gururu bizlere yaşatmıştır.

Sevgili ortağım Cem Tanınmış; İnşaat Mühendisliği eğitimi almış, alanında çok tecrübeli bir şekilde şirketimize katkı sağlamaktadır.

Benimde finans konusundaki almış olduğum eğitim ve edindiğim tecrübelerimi birleştirerek büyük bir dayanışma içerisinde şirketimizi başarılı bir şekilde yönetmekteyiz. Belki bizim bu başarımızda ikimizinde Karadenizli olmasının da küçük bir etkisi olmuştur.

Bir Maltepeli olarak Maltepe’nin sosyal, sportif ve kültürel gelişmelerini ancak basından takip edebiliyorum. Maltepe’mizin büyüyüp gelişmesinden mutluluk duyuyorum. Maltepespor’umuzun geçen yıl ki başarısını bu yılda tekrar etmesini cani gönülden arzu ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.