Maltepe’deki Alt Geçitler Boyanıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Temiz bir Maltepe için Maltepe Belediyesi tarafından başlatılan temizlik çalışmaları hızla devam ediyor. Bu çerçevede Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler müdürlüğü birimleri, Maltepe sınırları içerisinde bulunan bütün alt geçitlere yönelik boyama çalışması başlattı.

İlk çalışma Beşçeşmeler Tren İstasyonu alt geçidinde yapıldı. Ressamlar tarafından yapılan çalışmada, alt geçit’in duvarları balık resimleri ile süslendi. Yapılan çalışma vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı.

Görüşlerine başvurduğumuz Maltepeli vatandaşlar, bu geçitlerin herkes tarafından kullandığını ve temiz kalması için özen gösterilmesi gerektiğini vurguladılar. Duvarlara sprey veya benzeri şeylerle yazı yazmanın insana yakışmadığını söyleyen Maltepeliler, çevremizi temiz tutmak için en başta görev bizlerin diyerek uyarıda bulundular.

Maltepe sınırları içerisinde bulunan bütün alt geçitlere yönelik yapılan boyama çalışmasında, yakın bir zaman içinde bütün geçitlerin duvarları boyanarak güzelleştirilecek.

Konu ile ilgili bilgi veren Maltepe Belediyesi Temizlik işleri Müdür Yardımcısı Bayram Boyraz “ Temiz çevrede yaşamak hepimizin temel gayesidir. Ancak bunun gerçekleştirebilmek için de hepimizin üzerine düşeni yapması gerekir. "Temiz Toplum Temiz Bir Maltepe İçin" duyarlı olalım, uymayanları uyaralım ” dedi.

Yorumlar kapalı.