Maltepespor Yine 1 Puana Razı Oldu

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor 3. Lig’in 4. haftasında evinde Kahramanmaraşspor ile karşılaştı. Maç dostluk ve kardeşlik içinde geçti. Maç sonunda da 2 takımda sahadan 1’er puanla ayrıldı. Maltepespor 4 hafta geçmesine rağmen yine galibiyetle tanışamadı.

Maçı izleyenler arasında Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Sayın ve eşi Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Sayın, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Osman Boyraz, Kahramanmaraş Milletvekil Adayı ve Maltepespor Eski Yöneticisi Murat Kapan, Maltepespor Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Devran, Muhsin Gülsuyu, Muhammet Ali Çavuşoğlu, Azmi Oktay, Nursan Selçuk ve Turhan Şalva Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bingöl ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Ali Tanrıyaşükür yer aldı.

Kahramanmaraşspor ; Taylan Aydoğan, Adem Aydın, Onur Berber, Şadi Çolak, Berkan Emir, Cengiz Güner, Emrah Kiraz, Erhan Kurt, Emirhan Önder, Utku Demirel, Erhan Çelenk

Maltepespor ; Cihan Şentürk, Onur Mengi, Emir Can Aygül, Ramazan Salmanlı, Ufuk Çam, Yalçın Onur Kılıç, Hamza Koçer, Gani Balkan, Erdem Akuklu, Ertan Şahin, Muhammet Kurt

Sonradan Girenler ;

Kahramanmaraşspor ; Metin Yüksel, Aytaç Deniz, Gökhan Aydaş

Maltepespor ; Samet Okumuş, Cumhur Gürsoy, Ali Feyyaz Güngör

Goller ; Dk 1. Onur Mengi, Dk. 90+ Muhammet Kurt – Dk. 23 Şadi Çolak, Dk. 45 Utku Demirel

Hakemler ; Eser Birinci (Orta Hakem), Murat Şener (Yardımcı Hakem), Mert Türk (Yardımcı Hakem), Burhan Gündoğdu (4. Hakem)

Maçtan Dakikalar ;

Dk. 1 ; Muhammet Kurt’un ceza sahası sağ köşesinden ceza sahası önüne çıkarttığı pasla Onur topla vuruştu. Düzgün bir vuruşla top ağlarla buluştu. (1-0)

Dk. 9 ; Kahramanmaraşspor’lu Emrah Kiraz hakemin düdüğünden sonra topa vurduğu için sarı kart gördü.

Dk. 12 ; Kahramanmaraşspor sol kanattan geliştirdiği atakta topu içeriye ortaladı. Onur Berber’in kafa vuruşunda top kaleci Cihan’da kaldı.

Dk. 16 ; Kahramanmaraşspor’un baskısı arttı. Yapılan bir ortada uzaklaştırılan top ceza sahasının hemen önüne düştü. Maltepespor’lu futbolcunun yaptığı hamle sonra hakem o noktada frikik verdi. Cengiz Güner’in kullandığı tehlikeli frikik kaleci Cihan’da kaldı.

Dk. 17 ; Maltepespor atağında Muhammet Kurt müsait ve açık pozisyonda topa zayıf vurdu, rakip kaleci topu tutmakta zorluk çekmedi.

Dk. 19 ; Kahramanmaraşspor kontra atağında 7 numara Adem Aydın çizgide rakibini geçti ve ortasını yaptı. Top 6 pas bölgesine gitti, defansın ters vuruşunda top kalenin az farkla yanından kornere çıktı.

Dk. 23 ; Adem Aydın yine sağ kanattan hızlı çıktı, rakibini geçti ve ortaladı. Defansa çarpan yine kornere çıktı. Kullanılan kornerde Şadi güzel bir kafa vuruşuyla topu Maltepespor ağlarıyla buluşturdu. (1-1)

Dk. 27 ; Erdem orta sahadan aldığı topla ilerledi. Erdem Gani’yi kaçarken iyi gördü ve topu önüne güzel bir pasla bıraktı. Gani karşısındaki adamı geçip önünü açtı ve kaleye şut çekti. Ancak bu topu kaleci rahatlıkla karşıladı.

Dk. 28 ; Erdem yine orta sahadan aldığı topu Gani’nin koşu yaptığı yere güzel bir pasla bıraktı. Gani kaleciyle karşı karşıya kaldı, aşırtma bir vuruş denedi ancak top kaleciyi geçmedi.

Dk. 39 ; Emir Can Aygül Kahramanmaraşspor’un hızlı kontra atağını kesmek için faul yaptı. Hakemin cezası sarı kart oldu.

Dk. 45 ; Orta sahada top çeviren Kahramanmaraş defansta boşluk ararken topla buluşan Utku Demirel çok uzaktan kaleye şansını denedi. Kaleci Cihan’ın büyük hatası sonrası yerden gelen top ağlarla buluştu. (1-2)

2. yarıda Maltepespor ilk yarıya nazaran daha etkili bir futbol sergiledi. Daha çok rakip sahada top çeviren Maltepespor defansta boşluk aradı.

Dk. 53 ; Ceza sahası çaprazında Erdem’e yapılan faulü yine Erdem kullandı. Erdem frikik atışında topu kale yerine ceza sahası önüne Gani’ye çıkardı. Gani’nin vuruşunda top yandan auta gitti.

Dk. 55 ; Kahramanmaraşspor ceza sahasında olan karambol sonrasında top hemen ceza sahası önünde Muhammet Kurt’un önünde kaldı. Muhammet Kurt’un vuruşu çok az farkla auta çıktı.

Dk. 63 ; Kahramanmaraşspor’lu Adem Aydın Ramazan’ı güzel bir hareketle geçti. Ceza sahası giriş sağ çaprazdan kaleyi gören Adem’in şutunu kaleci Cihan yumruklayarak uzaklaştırdı.

Dk. 69 ; Kahramanmaraşspor’un kullandığı serbest atışta Cengiz Güner orta şut karışımı bir vuruş yaptı. Top kaleye doğru gitti. Cihan uzanmasına rağmen topu tokatlayamadı. Herkesin gol sandığı bu pozisyonda top direğe çarptı. Ancak Emirhan topun hakimiyetini sağladı. Yalçın Onur’un ceza sahasının içindeki bu müdahelesinde yere düşen Emirhan’ın pozisyonunda hakem devam kararı verdi.

Dk. 71 ; Organize gelişen Maltepespor atağında Gani şık bir pasla Emir Can’ı gördü. Emir Can ise sağ çizgideki Ufuk’a pas verdi. Ufuk’ta ceza sahasının çaprazına kaçan Yalçın’a çıkardı. Yalçın’da ceza sahasının sağ çaprazından kaleyi gördü ama top üstten auta çıktı.

Dk. 73 ; Gani Kahramanmaraşspor defansını zorlamaya başladı. Karşısındaki çok şık geçti ve kaleye çok güzel bir şut attı. Ancak kaleci de aynı güzellikle topu kornere çeldi.

Dk. 76 ; Kahramanmaraşspor ceza sahasının hemen önünde olan frikik için topun başına Gani ve Cumhur geçti. Barajın üstünden kaleyi çok güzel gören Gani’nin şutu yine ağlarla buluşmadı. Kaleci topu tokatlayarak kornere çıkardı.

Dk. 87 ; Kahramanmaraşspor oyuncusu Onur uzaktan kaleyi çok güzel gördü. Ancak Cihan topu tokatladı ve gole izin vermedi.

Dk. 90+2 ; Maltepespor atağında açılan orta sonrası 6 pas içerisinde karambol oldu. Bu karambolde kaleci boşa çıktı ve top oyuna sonradan giren Samet’in önünde kaldı. Samet ise bu hatayı affetmedi ve durumu beraberliğe getirdi. (2-2)

Yorumlar kapalı.