Ahmet Tükek Yorumluyor – MALTEPESPOR

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor Futbol Takımı 2011-2012 futbol sezonuna bir hedef koyarak başladı. Kamplar dahil tüm maçlarını izledim. Maltepespor oynadığı 4 müsabaka da hiç galip gelmedi. Bunun başlıca nedeni Çağlar ve Yalçın Akdoğan’ın sakat oluşundandır. Kaleci Erdem’in yılbaşına kadar oynayamıyor olması Maltepespor’un handikaplarıdır.

Yalçın Akdoğan ve Çağlar’ın yokluğu Maltepespor’un maç kazanamamasındaki en önemli faktördür. Maltepespor’u Maltepespor yapan bu özelliği göz ardı edilmemelidir. Maltepespor izlediğim kadar gol yollarında etkili bir silahın olmadığının sıkıntısını yaşıyor.

Ben buradan Maltepespor’un teknik kadrosuna bir soru sormak istiyorum. Maç nasıl kazanılır ? Ben bildiğim şekilde cevaplayayım. Yardımlaşıcaksın, sahada dayanışma içinde olacaksınız ve rakibinizden fazla koşucaksınız. Rakibinden fazla koşmayan, yorulmayan bir takımın maç kazandığı görülmemiştir.

Şimdi gelelim dünkü müsabakaya. Maltepespor kalecisi Cihan bu kaleye zorla mı geçiyor ? Adam formsuz, adamın kendine güveni yok. Bu kaleci Arsinspor müsabakasında bile oynatılmamalıydı. Bu lig ona ağır geliyor. Bu yükü çekemiyor. Formsuz bu kaleciye bu sorumluluğu yükleyenlerin kabahati var bence. Pendikspor’dan transfer edilen Emre’nin hala yedekte tutulup, kaleye geçirilmemiş olmasını anlayamıyorum.

Çağlar 2 hafta sonra, Yalçın Akdoğan 5 hafta sonra formalarını giyecekler. Asıl Maltepespor’u o zaman izlemek, o zaman değerlendirmek gerekir. Ben yılbaşından sonra Maltepespor’un çok maç kazanacağına inanıyorum. Bizim şanssızlığımız Yalçın ve Çağlar’ın yerini dolduracak futbolcu transfer etmeyeşimizdir.

[U]Maltepe Stadı’nda Yaşananlar[/U]

2 haftadır Maltepe Stadı’nda yaşanan gazetecilerin sahaya girme sorunu, gazetecilerden intikam almaya dönmüş durumda.

Bir gazeteci bir stada müsabaka izlemeye mi geliyor ? Akretide alanlarına girişi bellidir. Daha önce akretide olmuştur sahaya ya da tribüne akretide ederek girilebilir. Akretide alanları dışında kalan tribünlere giriş ise mevzuatta yazdığı şekildedir. Kapı önlerinde kapıya koyduğunuz eğitimsiz insanlarla tartışmaktan artık bıktık. Bu sorunu kim düzeltecek ? Nasıl düzeltecekse düzeltsin. Akretide alanlarıyla ilgili sorunu sahaya giriş sorunuymuş gibi gösterip gazetecilerden intikam almaya çalışan bu zihniyeti kınıyorum.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şahin Ayrın bu ayrımı iyi yapmalıdır. Kimse kimsenin kölesi değildir. Kimse kimseden izacet beklemiyor. Kimse kimseden kolaylık göstersin istemiyor. Kimse kimseden torpil istemiyor. Kapılara koyduğunuz yaşlı başlı ve cahil insanlarla akretitasyon alanlarını, tribüne giriş şartlarını tartışmak istemiyoruz.

Ben mesela bu hafta akretidemi yaptırdım ve stada girdim. Yine akretidesini yaptırmayan, saha içine girmeye de bi niyeti olmayan, üzerinde Başbakanlık’ın verdiği sarı basın kartı taşıyan bir gazeteci arkadaşıma "tribüne giremezsiniz" dediler. Bu bir küstahlıktır. Tribüne girmek isteyen bu arkadaşımızı daha giriş kapısında akretide edilmedin diye geri çevirmek sizin haddiniz mi ? Siz kendinizi ne zannediyorsunuz ? Tribüne girmek için illa akretide mi olmak gerekir ? Böyle saygısızlık olur mu ? Maltepe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Zengin, Maltepe Kaymakamı Sayın Ahmet Okur, Maltepespor Başkanı Sayın Nuri Erkoç sizlere sesleniyorum. Lütfen bu İlçe Gençlik Spor Müdürü’nü uyarınız. Kapıya koyduğu adamlara kanunsuz emir veriyor. Yaşlı başlı gazeteciler kapı önlerinde refüse ediliyor. Bu saygısızlığın ilçemizde yaşanmamasını diliyorum.

Bir sözde Maltepespor Kulübü Müdürü Atalay Canel’e sen Maltepespor Kulüp Müdürü müsün ? Yoksa Gestapo Timi misin ? Senin görevin Arsin’de, Maltepe Stadı’nda gazetecilerinin nerde durucağını, nerde durmucağını mı söylemek ? Kendine yapacak iş bulamıyor musun ? Jandarmalıktan vazgeç. Git Maltepespor taraftarlarıyla ilgilen. Git yardımcı hocalarla, futbolcularla, kulübün menfaatleriyle ilgilen. Sana mı kalmış gazetecilerin nerde duracağı ? Yaşından utanmıyor musun ? Yaşından başından utan!

Saygılarımla,

Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet TÜKEK..

Yorumlar kapalı.