Maltepespor İçin Son Yazım

Abone Ol
Daha Fazla

Öncelikle ve özellikle ismini burada zikredeceğim kişilerden özür diliyorum beni lütfen doğru anlamaya çalışsınlar hiçkimseyle hiçbir hesabım olmadığı için yazının başlığını da Maltepespor için son yazım… diye yazdım.

Maltepespor’a sezon başında Başıbüyük Stadı’nda sahaya çıkmış yeni transfreleri izliyorduk.Yanımda yardımcı hoca Atakan Çağlayan Haberde İmza Gazetesi’nden Uğurlu Özdemir Maltepespor Yöeticisi Turhan Şalva ve yönetici Muhsin Gülsuyu ile birlikte izledik. Kamil Hoca bana ilk izlenimlerimi sordu bende 17 numaralı Aykut birazda Muhammeti beğendim başka bir topçu göremediğimi söylemiştim.

Maltepespor’un Ümraniyespor’dan transferi olan kaleci Cihan ise olumlu görünmüştü. Nitekim ligler başladı musabakalar başladı. Kral Yalçın Akdoğan, kral Çağlar sakatlanınca kaleci Cihan’ın da yan top fobisi olduğu ortaya çıkınca gerçekler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ligin 7. haftasında Keçiörengücü müsabakasında Maltepspor tel tel dökülüyor.Yalçın Onur Kılıç’ın stoper Mustafa’nın ve ikinci yarıda oyuna giren Çağlar’ın gayretleri maç kazanmaya yetmedi. Kalecimiz Cihan’la ilgili Maltepe kamaoyuna ve spor kamaoyuna meydan okuyan ve ısrarla o kaleciyi kaleye geçirmeye çalışan Ergun Fettahoğlu’nu kınıyorum.

Siz hiç en fazla gol yeme rekorunu elinde bulunduran bir takımın kalecisini dinlendirmediğini gördünüz mü ?

Oysa yedek kaleci Emre Aydın Milli Takımlar nezninde izlendiğini ve beğenildiğini ama kaleye geçirilmediği için Milli Takıma çağrılmadığını biliyormuydunuz ?

Yazık değilmi Cihan’a yazık değilmi Emre’ye kendi nefsane duygularınızı tatmin etmek adına spora, sporcuya, bilgiye, birikime, tecrübeye, size güvenenlere, size inanlara meydan okumak neyin nesi.

Bu iş inatlaşma işi deiğildir. Şimdi dönelim dünkü maça kalecimiz yan toplar da kalesinden kımıldamadığını defansımızın uzun boylulardan oluşmadığını yazılanların ve eliştirilenlerin tamamının haklı olduğunu siz ne zaman anlayacaksınız.

Şimdi elimizde milli takıma çağırılmayı düşünülen bir kaleci varken üstelik yeni transferimiz Harun gibi bir eleman varken Aykut gibi genç bir yetenek elimizdeyken bu defansa önlem almamanın nasıl bir izahı var. Bu kadar ön yargılı bu kadar aleni meydan okunmaz hocam.

Sana; geçen yılki şampiyonluk tacının hatrına hiç kimse bir soru sormuyor.

Böyle başkan böyle yöneticilere meydan okunur mu hocam ?

Ligin 7. haftasında hala santrafor arayışındasın hazırlık kampına niye gittiniz sen transfer ettiğin oyuncuların hangi mevkilerde başarılı olacağını bilmiyormusun ?

Bundan önceki yazımda Maltepespor asla küme düşmez playoff’a kalır diye iddalı bir yazı yazmıştım. Yazının bütünün de sizin böyle Maltepesspor yönetimine meydan okuyacağınızı hesap etmemiştim. Hatalarınızı görün eleştirilerinizden bir ders alırsınız diye ummuştum, yanılmışım !

Bende sizi protesto ediyorum bundan sonra yaşıyacağınız meydan okumalarda bir dahilim olmasın diye bundan böyle bu sezon Maltepespor müsabakalarını izlemicek, maçla ilgili bir yorumda da bulunmayacağım.

Son sözüm Maltepspor başkanına:

Milli takım kaleciliğine düşünülen bir oyuncunun neden kaleye geçirlmediğini kalecimizin her maçta 3 yan toptan gol yediğinin hesabını soramıyorsanız bana ben kulüp başkanıyım demeyin. Deplasmalarda bir tane bile yönetici( Murat Devran hariç) olmaması kulüp başkanından kaynaklanıyor.
Futbol, kendisine ihanet edenleri asla affetmemiştir.

İşte halimizin özeti budur….

Yorumlar kapalı.