Türkiye Karate Milli Takımı’ndan Başkan Zengin’e Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Dünya Karate Şampiyonası’nda birinci olan Türk Mili Takımının başkan ve sporcuları Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengini ziyaret etti.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan başkanlığındaki ekip, Maltepe Belediyesi’nin karate sporuna verdiği destek den dolayı teşekkür ederek özellikle çocukların bir disiplin ve felsefe sporu olan karate ile eğitilerek topluma kazandırılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Federasyon başkanı Esat Delihasan ‘’Bizler Ülkemizi Dünya Tatamilerinde onurla temsil edebilmek, hak ettiği başarıları kazanabilmek için çalışıyoruz. Ne mutlu ki bunu başararak milletimizin yüzünü güldürüyoruz. Sizlerin destekleri yanımızda oldukça bunlar artarak devam edecektir’’dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ise ‘’ Dünya Şampiyonu olan karate milli takımı sporcularını tanımaktan ve misafir etmekten büyük mutluluk duydum.

Bizler sportif ve kültürel etkinliklerin, gençlerimizin aydınlık gelecekleri için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Eğitimde gelişen çocuklarımız yarının başarılı bireyleri olacaklardır. Sporun her dalındaki faaliyetlerimiz devam ediyor. Özellikle ruh ve beden disiplini sağlayan karatenin anlaşılması ve yaygınlaştırılması değerli eğitmenlerle mümkün oluyor. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘’Biz sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyoruz.’’ dedi.

Türk Milli Karate Takım kampını ziyaret edeceğini söyleyen Prof. Dr. Mustafa ZENGİN ”Kampınızda karategi giyerek sizlerle antrenman yaparım. Kim bilir belki bende başkanlıkta olduğu gibi karatede de Maltepe şampiyonu olurum” diyerek milli takımı sevgiyle uğurladı.

Yorumlar kapalı.