Marmara Üniversitesi Bu Sefer’de Maksev’i İstiyor

Abone Ol
Daha Fazla

Marmara Üniversitesi’ne tahsisli MAKSEV’ i bu seferde Marmara Üniversitesi geri istiyor. Marmara Üniversitesi tarafından tahliye davası hala sürmektedir.

Bugun MAKSEV’de yapılan basın bilgilendirme toplantısında konuşan MAKSEV başkanı ”Adil Erkoç üniversitenin bu tutumunu anlamak mümkün değil ” dedi.

Erkoç MAKSEV’in Vakıf kuruluşundan bugüne kadar bir çok sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamıştır.Sünnet şöleni, gıda dağıtımı, yoksullara sıcak yemek,okullara yardım, Maltepespor’ a katkı, üniversite ve orta öğretim öğrencilerine burs vermektedir.

Vakıf Başkanı Adil ERKOÇ ve Yönetim Kurulu MAKSEV İlköğretim Okulunun temelini oluşturan startı verdi.Maltepe’ de başarılı ve ihtiyaçlı öğrencilere eğitim vermektedir. 48 öğrencinin her türlü ihtiyaçları vakıf tarafından karşılanarak çalışmalar sürdürülmektedir.Öğrencilerin yemekleri kurum tarafından karşılanmaktadır.Vakıf ayrıca 100 öğrenciye eğitim bursu vermek için hazırlıklarını sürdürmektedir.Eğitim komisyonu başkanı Sabahattin DEMİR koordinasyonunda bu çalışmalar yürütülmektedir.

MAKSEV tüm bu hizmetleri yerine getirmeye çalışırken hukuki anlamda sıkıntı yaşanmaktadır.Vakıf binası Marmara Üniversitesi’ ne tahsis edilmiş ve mahkeme süreci sürmektedir.Üniversiteye yapılan tüm teklifler geri çevrilmekte ve uzlaşmaya yanaşmamaktadır.Vakıf üyeleri ve meclis olarak bu maksatlı ve haksız tahsisine şiddetle karşı çıkıyoruz.Maltepe halkıyla birlikte bu tahsisin iptali için her türlü çabayı göstereceğiz.
Basınımızın bu konuda gösterdiği duyarlılığa teşekkür ediyoruz.Bu anlamda Maltepe halkının , siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini bekliyoruz.

Yorumlar kapalı.