Maltepe Kadın Platform’u Kuruluyor

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe’de ki kadınlar ” Kadına Şiddete Hayır” parolasıyla yola çıkarak Maltepe Kadın Platformu’nun kuruluşunu resmen deklare ettiler.

Maltepe Çamlık Çay Bahçesi’nde düzenlenen toplantıyla kuruluş amaç ve hedeflerini ilan eden platform üyeleri basın açıklaması yaptılar.

Açıklamada sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcilerinin
Siyasi partileri kadın temsilcilerinin
Belediye kadın meclis üyeleri
Maltepe Kadın muhtarlarının
Maltepe yerel basın kadın temsilcilerinin
Maltepe’de bulunan üniversitelerinin kadın temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan bir ” Sivil Kadın Platformu” kurulmasına 12.10.2011 tarihinde yapılan toplantıda karar verilmiştir.

Kurulan Maltepe Kadın Platformu’nun amacı kadına yönelik şiddet ve ona bağlı olarak ve bu toplumsal yarayı mercek altına almak ve kamaoyu oluşturmak, yapılacak olan yeni anayasa da kadına yönelik her türlü kanuni yaptırama dikkat çekmek ve katkı sağlamaktır.

Kadına yönelik şiddet olaylarına karşı ” DOĞURANLAR DOĞURDUKLARINDAN ŞİDDET GÖRMESİN” mutlu anneler mutlu yetiştirsin sloganıyla Maltepe’de kadına yönelik şiddete karşı mücadelemizin sürdüreceğiz denildi.

Bu azimli mücadelede platformda yer alan kurumlar;

Maltepe Belediye kadın meclis üyeleri, Maltepe Kadın muhtarları, Maltepe Ak parti kadın kolları, Maltepe Chp Kadın kolları, Maltepe Dp parti ilçe başkanı ve kadın kolları, Maltepe Mhp kadın kolları, Prof. Ülkü Tosun Yeditepe üniversitesi,
Türk Anneler Derneği, Toplumsal kültür gelişim tüketici hakları derneği, Toplumsal kadın hareketi derneği, Türk kadınlar birliği, Türkiye Kızılay Maltepe şubesi kadın kolları, MAKSEV kadın kolları, Sos derneği, Küçükyalı Çocuk esirgeme kurumu yuvası koruma derneği, MASİAD, Halkın gelişimi derneği, Maltepe Huzurevi derneği, Maltepe kent konseyi engelliler meclis başkanı, Katılımcı maltepe gazetesi, Anadolu gazetesi ve Haberde İmza gazetesi

Yorumlar kapalı.