Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği’nden Maltepe Cezaevi’ne Halısaha Projesi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, Maltepe 3.Nolu L Tipi KApalı Ceza İnfaz Kurumuna ait 35×20 metrelik toprak sahayı halısahayı çevirme projesine start verdi.

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca gazetemize yaptığı açıklamada ”Maltepe Cezaevi’nde 1450 tutuklu ve hükümlünün istifade edeceği halısaha projesine el attı. Bu konuda gerekli sponsor arayışları içerisine giren Hüseyin Koca, projenin hayata geçmesi için ilgililerle görüşmeler yapıyor. Toprak zemin üzerinde tutuklu ve hükümlülerin top oynadığının kabul edilemez olduğunu söyleyen Koca ”Bu durum kabul edilemezdir. Sahanın çimlendirilmesi için tüm hayırseverleri bu projeye destek vermeye davet etti.

97 ülkeden 1450 hükümlü ve tutuklunun bulunduğu Maltepe L Tipi Cezaevi’nde iyiliştirme programı kapsamında toprak sahayı halı sahaya çevirmek için öncülük ettiklerinin altını çizen Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca ”Bu konuda Maltepe Belediyesi Maltepe 3.Nolu Cezaevi Müdürlüğü, Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği olarak ortak bir konsensus oluşurduk. Projesi hazır olan Bu toprak sahanın çimlendirilmesi için gerekirse, Spor Bakanlığı ile görüşmeler yapabileceğini söyledi.

Yorumlar kapalı.