İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’a Makamında Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca ve Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Tükek ve Prestij Gazetesi ‘nden Murat Barış’ı makamında kabul ederek, Maltepe Amatör Spor Kulüplerine ekonomik destek sunmak için çalışma başlattı.

Maltepe Amatör Kulüpler Birliği Adına Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, Osman Boyraz’ı ziyaretinde şu konuları gündeme getirdi.

Koca "Sayın vekilim bildiğiniz gibi 16 ayrı spor kulübü bulunmaktadır. Bunların tamamına yakını ekonomik yetersizlik, malzeme ve saha sorunu yaşamaktadırlar.

Marmara Üniversitesi’nin Başıbüyük Stadı’nın tahliyesiyle ilgili bir mahkeme açtı. Bizde bir karşı dava açarak, Marmara Üniversitesi’ne tahsisin iptali ve tahsisin spor bakanlığına yapılması için dava açtık. Buradan 16 amatör spor kulübü 2500 lisanslı futbolcu faydalanmaktadır.

Yine Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği olarak Maltepe Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden malzeme ve araç desteği almaktayız. Amatör spor’un Maltepe’de güçlenmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ekonomik destek verdiğini öğrendik. Bu konuda destek ve yardımlarınızı bekliyoruz" dedi.

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’da konuşmasında şunları söyledi. "Biz sporun gelişmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarıp, spora yönlendiren Maltepe’deki 16 spor kulübü başkanı ve yönetimini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Toplum adına önemli bir görevi ifşa ediyorsunuz" dedi.

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı arayarak Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği’nin maddi destek talebini iletti. Bunun üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı’na giden Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca’ya ekonomik destek verilmesi için bir dilekçe yazdırıldı. Dilekçe Bakan Suat Kılıç’ın onayına sunulurak bu sorunun en kısa sürece çözüleceğinin müjdesini verdiler.

Yorumlar kapalı.