İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Osman Boyraz Maltepeli Misafirleri TBMM’de Ağırladı

Abone Ol
Daha Fazla

Maksev ve Başıbüyük Stadı Çözülmesi Gereken Bir Konu

İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Osman Boyraz Maltepe’nin sorunlarıyla ilgili makamlarında ziyaret eden Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Hüseyin Koca ve Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Tükek ve Prestij Gazetesi’nden Murat Barış’ı sıcak karşılayarak, misafirperverlik örneği gösterdiler.

İstanbul Milletvekilleri Maltepeli misafirlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi Restaurant’ın da ağırladı.

MAltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca gerek Başıbüyük Spor Kulübünün tahliye edilmesi, gerek Maksev’in tahsiye istemiyle ilgili konularda Marmara Üniversitesi’nin anlaşmaya yanaşmaması gibi bir durumla karşı karşıyayız. Bu konuda Maltepe Belediyesi her türlü öneriyi MArmara Üniversitesi’ne sunmuştur. Ancak Marmara Üniversitesi rekörlüğü anlaşılmaz bir tavırla bunu yargıya götürmüştür. Maksev yetkilileri becaiş yöntemi ile aynı metrekare ayarında bir yeri yaparak teslim etmeyi önermişler. Ama Marmara Üniversitesi’de bu görüşleri ve talepleri reddetmiştir. Bu konuda yardım ve destek istiyoruz”dedi.

Misafirlere bir konuşma yapan Erol Kaya ”Maltepe’deki 16 spor kulübünü ilgilendiren, Başıbüyük Stadı’nın tahliyesi ile ilgili kararı mahkeme verecek. Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği’de 1/1000’liklerde spor alanı 1/5000’liklerde spor alanı olan bu alanın Marmara Üniversitesi’ne tahsisinin mümkün olmadığı, spor alanlarının Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edilmesi ile ilgili bir hükmü var. Başıbüyük Spor Kulübü ve Amatör Spor Kulüpler Birliği’de Marmara Üniversitesi’ne tahsisli bu alanın spor alanı olduğu gerekçesi ile bölge idare mahkemesine tahsisin iptali için bir dava açmış bulunmaktadır. Yani her iki taraftta konuyu mahkemeye taşımıştır. Mahkeme sürecini beklemek gerekir. Ben bu konuda İstanbul Milletvekili olarak üzerime düşen görevi yapmakla hükümlüyüm. Bu alanın spor alanı olarak kalması en büyük dileğimdir. Mahkeminin kararına göre tavrımızı netleştiririz” dedi.

Daha sonra Maltepe Eğitim Kültür Sanat Vakfı (MAKSEV)’in Milli Emlak’tan kiralanarak Maltepe’ye önemli hizmetler etmiş bir kulüptür. Orada bir yapılaşma olmuştur. Daha sonra aynı yer, Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Toplantı Merkezi olarak tahsis edilmiştir. Aslında sorun çözümsüz görünmüyor. Maksev ile Marmara Üniversitesi rektörlüğü ortak bir mutabakatta anlaşabilirler. Bizde bu anlaşmayı sağlamak adına göreve hazırız” dedi.

Yorumlar kapalı.