Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca’dan Örnek Mücadele

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, Maltepe’de 16 spor kulübünü ilgilendiren, Başıbüyük Stadı’nın tahliyesi ile ilgili sürece karşı inanılmaz bir mücadele başlattı. Yanına Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Tükek ve Prestij Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Barış’ı da alarak Ankara’ya çıkarma yapan Hüseyin Koca bölge milletvekilleri Erol Kaya, Osman Boyraz ve Başbakan Baş Danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın desteğini almayı başardı.

Bölge milletvekilleri aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den randevu talep eden Hüseyin Koca Maltepe Başıbüyük Stadı’nın tahliyesi ile ilgili sürece müdahil olmalarını ve devletin spora ve sporculara sahip çıkmasının gerekliliğinin altını çizdi.

Ayrıca Marmara Üniversitesi rektörlüğünün açmış olduğu tahliye davasına karşı bölge idare mahkemesi’ne TAHSİSİN İPTALİ ve Spor Bakanlığı’na devri ile ilgili karşı dava açtı.

Yaptığı çalışmalar takdirle karşılanan Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca’nın bu gayretli çalışmaları kamuoyundan da büyük destek görüyor.

Yorumlar kapalı.