Sultangazi Belediyesi’nden Dünya Rekoru

Abone Ol
Daha Fazla

Sultangazi’de yaşayan çocuklar, Van’da meydana gelen deprem felaketi nedeniyle bir dünya rekoruna imza attılar.

Dünya tasarruf gününde Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda biraraya gelen 3 bin 257 çocuk, roket şeklinde hazırlanan geri dönüşüm kumbarasına pet şişe toplayarak “En Çok Çocukla Tasarruf Rekoru”nu kırdı. Pet şişelerden elde edilen gelir ise Van’daki çocuklara gönderilecek.Van’da yaşanan deprem felaketine yapılan yardımların en anlamlısı Sultangazili çocuklardan geldi. Sultangazi’de yaşayan çocuklar Van’daki akranları için dünya rekoru kırdı.

31 Ekim Dünya tasarruf günü nedeniyle Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya gelen 3 bin 257 çocuk “En Çok Çocukla Tasarruf Rekoru”nu kırdı. Pet şişelerden elde edilen gelir ise Van’daki çocuklara gönderilecek.

Sultangazi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen rekor denemesine Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Teknik Başkan Yardımcısı Halil Sayın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Prof. Dr. Orhan Kural ile çok sayıda öğrenci katıldı.

ÇOCUKLAR VAN İÇİN SEFERBER OLDU’
Sultangazili çocukların rekor denemesi öncesi konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Van’da yaşanan deprem felaketinin tüm Türkiye’yi derinden etkilediğini söyledi.

7.2’lik depremin vurduğu Van için Sultangazi halkının tek yürek olduğunu ifade eden Altunay, “Olayın yaşandığı ilk günlerde Sultangazi Belediyesi’nin koordinasyonunda toplanan 2 tır dolusu temel gıda, giyim ve ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Bununla yetinmeyen Sultangazililer, 2 tır dolusu yardımı daha Van’a gönderdi. Van halkının acısı hepimizin acısı oldu” diye konuştu.

Van’daki yaraların sarılması için Sultangazili çocuklarında seferber olduğuna vurgu yapan Altunay şunları söyledi:

“Yavrularımız Van’daki akranları için dünya rekoru kırmak için bir araya geldi. ‘31 Ekim Dünya Tasarruf günü’nde rekor denemesiyle hem çevre duyarlılığına dikkat çekmek istediler, hem de Van’daki çocukların yanında olduklarını göstermek istediler. Bu anlamlı projede bir araya gelen çocuklarımıza minnettarlığımı dile getirmek istiyorum”

Protokol konuşmalarının ardından 3 bin 257 çocuk bir araya gelerek “En Çok Çocukla Tasarruf Dünya Rekoru”nu kırdı ve rekor imzalanarak tescillendi.

Çocuklar, topladıkları pet şişeleri, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile birlikte 7 metre yüksekliğinde, 1,7 metre çapındaki uzay roketi şeklindeki atık kumbarasına attılar.

Teknik Başkan Yardımcısı Halil Sayın koordinatörlüğünde bir ay boyunca sürecek olan kampanyadan elde edilecek gelirler Van’daki çocuklara gönderilecek.

Yorumlar kapalı.