T.C Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Danışmanı Rasim Arı Makamında Maltepelileri Ağırladı

Abone Ol
Daha Fazla

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın danışmanı Rasim Arı Maltepe’den gelen misafirlerini Ankara’daki makamında ağırladı.

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca beraberinde Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Tükek ve Prestij Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Barış, Rasim Arı’yı ziyaret ederek Gülensu Futbol Sahası’nın zemininin suni çimle kapasılması talebini bir dosya halinde bakan Suat Kılıç’a verilmek üzere Danışmanı Maltepeli Rasim Arı’ya teslim ettiler.

MALTEPE’YE MİNNET BORCUM VAR

Maltepe’den gelen misafirleri büyük bir nezaketle makamında ağırlalayan Rasim Arı ”Gençlerin ve genç nesillerin temsilcisi Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a iletilmek üzere Maltepe Amatör SPor Kulüpler Birliği’nin talebini memnunlukla ileteceğim. Spor sahaları ve tesisleşme konusunda gece gündüz çalışan Sayın Bakanımız Gülensu Spor Sahası’nın suni çimle kaplanması fikrini ve isteğini değerlendirecektir.

Sayın Bakanımız şu anda bütçe görüşmeleri için TBMM’de bulunmaktadır. Benimde herşeyimi borçlu olduğum ve minnettar olduğum Maltepe’de Gülensu Spor sahasının zemininin suni çimle kaplaması talebinizi Sayın Bakanıma ileteceğim.”

MALTEPE DENİNCE TİR TİR TİTRİYORUM

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Danışmanı Rasim Arı ”İstanbul’dan, yurdun her köşesinden spor ve spor camiasından her türlü talep gelmektedir. Ancak Maltepe denince herşeyimi borçlu olduğum kent aklıma geliyor. Tir tir titriyorum o zaman.

Hele gülen su denince aklıma ”Traktörle karpuz sattığım günler” aklıma geliyor. Ben aslında Gülensu’nun, Gülsuyu’nun, Esenkent’in çocuğuyum. Bugünkü makamımı ve herşeyimi Maltepe’ye borçluyum. Maltepe’ye minnet borçluyum.”

GÜLENSU SAHASI’NIN SUNİ ÇİME İHTİYACI VAR

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, mülkiyeti Maltepe Belediyesi’ne ait olan ve Maltepe Belediyesi tarafından yaptırılan Gülensu Futbol Sahası’nın zeminin suni çime ihtiyacı var. Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’tan Mahalle muhtarlığı ve spor kulüpleri adına suni çim ihtiyacımızı gidermesini bekliyorum. Talebimiz Maltepemizin en icra köşesidir. Buradaki saha bir kaç mahallemizi ilgilendiren ve buranın tek spor sahadır.

Gülensu Halkının çocuklarının sağlıklı bir ortamda spor yapması için Sayın Bakanımızın bu talebimize olumlu karşılık vereceğini bekliyoruz” dedi.

RASİM ARI, MAKSEV VE BAŞIBÜYÜK STADI İLE İLGİLİ YAKINDAN İLGİLENDİ

Başıbüyük Stadı’nın Marmara Üniversitesi’ne tahsisi ile ilgili çıkan sorunun İstanbul Defterdarlığı tarafından tekrar incelenmesi gerekir dedi. Ancak Başıbüyük Stadı 1/1000’liklerde spor tesisi, 1/5000’liklerde de spor tesisi olan Başıbüyük Stadumu ile ilgili üniversite başka bir amaç için kullanamaz. Başıbüyük Stadı tarihler boyu spor tesisi olarak kalacaktır. Taki Maltepe BElediyesi yada İstanbul Büyükşehir BElediyesi bir plan tadilatı yapmadığı sürece.

Maksev’in de bir ilim, irfan, spor ve sosyal yardım merkezinin Marmara Üniversitesi’ne ihtilafa düştüğünü ilk kez sizden öğreniyorum. Ben 2004 yılında Maksev yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bu konuylada yakından ilgileneceğim” dedi.

RASİM ARI KİMDİR? BİOGRAFİSİ…

Gençlik ve Spor Bakanı Danışmanlığıı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri olan Rasim Arı daha önce Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun Danışmanlığı, Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın danışmanlığı görevlerini yaptı.

1975 Nevşehir doğumlu olan Rasim Arı, Ak Parti Maltepe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Maksev Yönetim Kurulu Üyeliği’de yaptı.


Gülensu Futbol Sahası’nın zeminin suni çimle kaplasıtması için Bakan Suat KIlıç’a
ulaştırılması için Danışmanı Rasim Arı’ya bir talep dosyası iletildi.

Yorumlar kapalı.