Başkan Zengin’den Sağlıklı Yaşam Kampanyası

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Zengin vatandaşların sağlık kontöründen geçirilmesi için "sağlıklı yaşam" kampanyası başlattı.

Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen kampanya kapsamında Maltepe’nin 3 ayrı noktasında seyyar muayene ekipleri oluşturuldu. Kampanaya kapsamında sağlık muayenesinden geçen vatandaşlara ücretsiz şeker kan ve tansiyon ölçümleri yapılıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin " Sterseli şehir yaşamı, ekonomik koşullar altında direnen vatandaşlarımızın sağlıkları da bozulmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam sürmeleri için. Başlattığımız kampanya şeker, tansiyon ve kan ölçümleri içermektedir. Bu da sağlık yönünden ön tanı oluşturmaktadır. Bizim hizmette en önceliğimiz, sağlık olmuştur çalışmalarımız da bu yönde devam edecektir." dedi.

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinden oluşan üç doktor ile ve beş sağlık görevlisinin yer aldığı kampanyanın iki gün süreceği kaydedildi süreceği belirtildi
Haber: Zafer Yakut

Yorumlar kapalı.