Başkan Zengin’den Tiyatro Süprizi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Maltepe Belediyesi bünyesinde sanat etkinliklerini gerçekleştiren Maltepe Sanat Tiyatrosu’na jest yaparak sahneye çıktı.

Turgut Özakman’ın usta kaleminden çıkan ve Özcan Alpar’ın yönettiği Fehim Paşa Konağı’nı sahneye taşıyan Maltepe Sanat Tiyatrosu’na manevi katkıda da bulunan Başkan Zengin, oyunun finalinde sahneye çıkarak izleyicilere hoş bir sürpriz yaşattı. Ünlü Tiyatrocu Levent Kırca, Sanatçı Özdemir Erdoğan, Gazeteci Can Ataklı’nın da aralarında bulunduğu birçok sanatsever oyunu ayakta alkışladı.

Oyun bitiminde kısa bir konuşma yapan Başkan Zengin: ”Maltepe Sanat Tiyatrosu 2 yıl önce tohumlarını attı. Arkadaşlarımız o tarihten beri dördüncü oyunlarını sergilediler. Bu kara perdenin arkasında neler oluyor, görmek istedim. Mesai bitiminden sonra gece birlere kadar süren provalara zaman zaman eşlik ettim. Arkadaşlarımızın emeklerini, çabalarını gördüm. Günlerce yaptığımız bu çalışmaları burada sizlere sunmuş olduk. Ben bu anlamda başta oyun yönetmenime ve çalışmalarında katkısı olan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bana kendileriyle birlikte olma fırsatları verdikleri için onlara çok teşekkür ediyorum, onları her zaman saygıyla anacağım.” diye konuştu.

Fehim Paşa Konağı; ihbar, iftira, ihanet gibi erdemsizliklerin kol gezdiği, II. Abdülhamit’in korku imparatorluğu yöntemleriyle hâkim olduğu zamanlardan bu zamanlara birbirinden renkli ve aslında çok tanıdık tiplerle dolu, “bürokrasimizin genetiği” hakkında ibret dolu bir müzikli komedi. Oyunun dekorları Vedat Oyuryüz, oyun müzikleri Volkan Kirpik imzası taşıyor.
Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in maddi ve manevi katkılarıyla sahnelenen oyun sezon boyunca ücretsiz olarak her cumartesi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde sahnelenecek.

Yorumlar kapalı.