Gençlik Meclisinden Komedi Türünde Bir Tiyatro

Abone Ol
Daha Fazla

Yaklaşık bir ay önce kurulan ve çalışmalara başlayan Maltepe Belediyesi Gençlik Meclisi Tiyatrosu, provalarına Yılmaz Mızrak Kültür Merkezinde devam ediyor. Sekiz kişinin bir araya gelerek oluşturduğu tiyatro ekibi, amatör bir ruhla çalışarak profesyonellere taş çıkartacak eserleri ortaya koymaya hazırlanıyor.

Maltepe Belediyesi Gençlik Meclisi Tiyatro ekibi ilk oyunlarını Ekim ayı içerisinde sahneye koymayı planlıyor. Genç tiyatrocuların sergileyeceği oyun, iki perdeden oluşan bir komedi. Haydi, Karına Koş isimli oyunla ilk defa perdelerini açacak olan Gençlik Meclisi Tiyatrosu, zaman içinde büyüyerek tüm Maltepe’ye yayılmayı hedefliyor.

İki ayrı şehirde iki ayrı yaşamı ve ailesi olan bir adamın konu alındığı Haydi, Karına Koş isimli oyunda, Kişi’nin polislerle başından geçen olaylar komedi olarak izleyicilere aktarılıyor. Oyunun yönetmenliğini on dokuz yaşındaki Eren Devrimci yapıyor.

Amaçlarının Tiyatroyu Maltepe’ye yaymak olduğunu söyleyen Maltepe Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, “ Maltepe Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Zengin’in de desteği ile isteyenlerin eğitim alabilecekleri mekânlar oluşturmak ve Tiyatroyu özellikle gençlere sevdirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz “ diye konuştular.

Yorumlar kapalı.