24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlanıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Yürekleri acıtan Van Depreminin ardından tüm yurtta olduğu gibi Maltepe’de de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamadan ziyade bir anma töreni havasında geçti.

Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende ev sahipliği yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin konuşmasına eğitim şehitlerini anarak başladı. Başkan Zengin, “Bugün, yaklaşık bir ay önce depremde kaybettiğimiz 75 eğitim neferini saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Onların her zaman beklenti içerisinde olan, öğretmen beklerken öğretmenlerini kaybeden sevgili çocuklarına sabırlar diliyorum. Karanlıktan aydınlığa gelirken ve oralardan çağdaş eğitimi yakalarken, bu uğurda emeklerini hatta hayatlarını vermiş tüm eğitim şehitlerini rahmetle, saygıyla ve şükranla anarken; yürekleriyle sevgiyi, anlayışı, hoşgörüyü çocuklara aşılayan tüm öğretmenlerimizin ellerinden saygıyla öpüyorum. Cumhuriyetin kazanılması ve eğitimin çağdaş hale gelmesi uğrunda verilen mücadelede hepimiz şunu çok iyi biliyoruz; öğretmenlerimizin bu yapı taşlarını oluştururken gösterdikleri savaş halen devam etmektedir.” diye konuştu.

Öğretmenler Günü anlam ve önemine ilişkin Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ve Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan da birer konuşma yaptı. İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlik yeni atanan öğretmenlerin yemin töreni ve öğrenci gösterileriyle devam etti. Törende emekliliğe ayrılan eğitim çınarlarına Maltepe Kaymakamı Okur ve Maltepe Belediye Başkanı Zengin tarafından onur belgeleri verildi.

Yorumlar kapalı.