Kartallı Çocuklar Harçlıklarını ve Mektuplarını Depremzedelere Gönderdi

Abone Ol
Daha Fazla

Kartallı Çocuklar Harçlıklarını ve Mektuplarını Depremzedelere Gönderdi

Kartal Belediyesi’nin Van’da yaşanan ve birçok vatandaşımızın öldüğü üzücü deprem sonrası başlattığı “Kartal Elini Van’a Uzatıyor” yardım kampanyası sürüyor.

İlçedeki yardımseverler yardımlarını Kartal Belediye’sinin Kartal Meydanı’nda bulunan Ekolojik Pazar alanına bırakıyor. Burada toplanan malzemeler, Kartal Belediyesi personeli ve alana gelen gönüllü vatandaşlar tarafından içeriğine göre ayrıldıktan sonra kolilere istiflenip ihtiyaç sahiplerine gönderiliyor.

Vatandaşların yaptığı yardımlar arasında Kartallı çocukların harçlıklarından bir kumbara içine toplamış olduğu bir miktar para ve yazdığı not gelen malzemeleri ayıranlara duygu dolu anlar yaşattı.

Kumbaranın üzerine eklenen notta, “Geçmiş olsun bizim de elimizden gelen bu oldu. Umarız işinize yarar” yazıyordu. Yardım paketlerinin içinden çıkan para, tutanakla Kartal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na teslim edildi. Öte yandan yardım malzemelerinin arasında, vatandaşların ve çocukların üzüntülerini, geçmiş olsun ve iyi dileklerini de yazmış olduğu mektuplar da çıktı.

Yorumlar kapalı.