Maltepespor Başkan’ı Nuri Erkoç "Kamil Erdem’le Yollar Ayrıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor’un hocası Kamil Erdem’in ayrılmasının ardından Yönetim Kurulu üyeleri ile Maltepe Dream Hill Hotel’ de bir araya gen Maltepespor Başkanı Nuri Erkoç, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantı öncesinde de Erdem ile telefonda görüştüğünü belirten Başkan Erkoç takıma verdiği emeklerinden dolayı teşekkür ettiğini ve bu kararının hayırlı olmasını dilediğini ifade etti. Yönetim kurulu üyelerine ve toplantıya katılan gazetecilere konuşma yapan Başkan Nuri Erkoç “Zararın neresinden dönersen kâr odur” diyerek sözlerine son verdi.

Akşam saatlerinde Dream Hill Hotel’ de bir araya gen Maltepespor yönetim kurulu üyeleri Kamil Erdem’in gidişi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular. Gölcük maçı öncesinde kampı terk eden Kamil Erdem ile ilgili olarak konuşma yapan Erkoç takıma emek veren Kamil Erdem’e teşekkür etmek istediğini ifade ederek şöyle devam etti “ Öncelikle Maltepespor’a emek veren Kamil Erdem’e teşekkür etmek istiyorum. Bu güne kadar katkıları oldu. Bunu inkâr etmek doğru değil. Bu ekip ve bu yönetim aynı takımı BAL liginde şampiyon yaptı. Ama her istediği de oldu tabi hoca ne istiyorsa oldu, hangi adamı istiyorsa alındı. Ancak bu sana hesaplandığı gibi olmadı. Yaşanan bu durum bizleri ve bu takıma gönül verenleri oldukça üzdü.” dedi

ERKOÇ “BİR DAHA DÜNYAYA GELSEM VE BAŞKAN OLSAM, ASLA BEN HOCAYA TAKIM KURDURMAM”

Bir sohbet ortamında söylemiş olduğu bir sözü paylaşan Erkoç “Geçenlerde bir sohbet sırasında şunu söyledim. Sizlere aynen tekrar ediyorum, bir daha dünyaya gelsem ve kulüp başkanı olsam kesinlikle söylüyorum bundan sonra ben hocaya takım yaptırmam, Bu söylediklerim bütün hocalar için geçerli, hocanın adı Ahmet yada Mehmet olması çok önemli değil ama hocaya takım yaptırmam.” diyerek tepkisini dile getirdi.

“ERDEM İLE 30-40 GÜN ÖNCE KIRILDIK VE UZAKLAŞMAYA BAŞLADIK”

Takımın kötü gidişi ile ilgili olarak yaşanan sorunlardan dolayı yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldiklerini ve yapılan toplantıda Kamil Erdem ile devam kararı çıktığını ifade eden Maltepespor Başkanı Nuri Erkoç “ Biz Kamil Erdem ile gidişattan dolayı 30-40 gün önce kırıldık uzaklaşmaya başladık, kendi içimizde bir karar aldık Kamil Erdem’in devre sonuna kadar teknik komitede ki arkadaşlarımızın hatırı için hoca ile devam kararı çıktı. Bundan sonra hoca ile konuşmamaya karar verdik.

Kamil hoca 3 tane arkadaşımızı kulüpten attı. Sonra yönetim ile aramızda toplantı yaptık, bu toplantıdan evvel ben hocaya telefon açarak Aykut isimli topçumuzu geri almasını söyledim. Hoca bana peki dedi, Aykut hakkında iyi referanslar aldığım için telefon açarak geri gelmesini söyledim. Aradan daha iki gün bile geçmedi ki bir haber geldi bana Aykut’u bir daha kovmuş, ben yine hocaya telefon açarak nedenini sordum, bana başkanım 40 kişi ile mi antrenman yapacağız dedi, bunun üzerine bende eğer 39 kişi ile çıkıyorsan 40. Kişi de o olacak dedim. Bana ben kadroyu yaparım dedi, bende bunun üzerine sen kadroyu da yapamaz ve istediğin adamı da kovamazsın dedim. Yani sonuç olarak bütün bunlardan sonra en son bugün yaptığım telefon konuşması sonrasında almış olduğu karar için hayırlı olsun dedim.

BUGÜN İTİBARI İLE KAMİL ERDEM İLE YOLLARIMIZ AYRILMIŞTIR

Sonuç olarak Maltepespor’un hocası Kamil Erdem ile yollarını ayırdıklarını söyleyen Erkoç “Kamil Erdem ile bugün yani pazartesi itibarı ile yollarımız ayrılmıştır. Diğer teknik kadro ile ilgili bir karar almış değiliz ancak ilk yarının sonuna kadar bu arkadaşlar ile devam etmek istiyoruz. Tabi arkadaşların bunun ilgili olarak ne düşünür bilmiyoruz.

Transfer komitesinde ki arkadaşlar ile birlikte ikinci yarının başında gereken transferlerin yapılması için çalışmalarımız olacak. Bu çalışmalara yeni anlaşacağımız hocanın da katkısı olacaktır.

Geçtiğimiz Cuma günü futbolcularımızın maç başına aldıkları paralarını dağıttık ancak durumun belirsizliği nedeni ile hocaların paralarını vermedik, benim gördüğüm kadarı ile takımın morali gayet yerinde. Bazı çevrelerde Kamil Erdem’in gidişi ile bazı kişilerin de gidebileceği konusunda söylentiler var. Ben buna katılmıyorum. Futbolcularımız için Maltepespor iyi bir basamak burada başarılı olacaklar ki pazarları açık olsun. Burada başarısız olurlarla kimse kimseye talip olmaz. Sonuç olarak bu çocuklar para kazanmak ve kendilerine yer yapmak istiyorlar. Para kazanmaları için çok çalışmak ve işlerini yapmaları gerekiyor.

Yorumlar kapalı.