Ramazan’da Maltepe’de Bir İlk

Abone Ol
Daha Fazla

www.maltepe.bel.tr internet adresinde Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin imzasıyla Ramazan Ayı’nda ile bir ilk’in gerçekleştirileceğini ve yapılacak etkinlikler hakkında açıklamalarda bulundu.

”Belediyemiz önümüzdeki kutlu Ramazan Ayı için bir dizi etkinlik planladı. Belediye binamızın karşısında yer alan ve her yıl Ramazan çadırı kurulan alanda bu yıl farklı bir etkinliğe imza atıyoruz. Çadır kurmuyoruz.
Onun yerine; lunapark, çeşitli animasyon gösterileri, palyaçolar, otantik Osmanlı evleri ile öz kültürümüze ait etkinlikleri halkımızın ücretsiz kullanımına açıyoruz.

Ayrıca; erzak dağıtımı ve Ramazan’a özel konserlerin verileceği meydanımızda, geleneksel Ramazan eğlencelerinden olan Hacivat – Karagöz gibi kukla oyunları sergileyerek, Ramazan Ayı’nı halkımızla beraber neşe içinde kutlamayı hedefliyoruz.

Şehrimizin en önemli meydanlarına yerel yönetimlerce kurulan iftar çadırlarında, saatlerce kuyruklarda bekletilerek halkımızı utandıran görüntülere Maltepe ilçemizde son veriyoruz.

Prof. Dr. Mustafa Zengin farklı bir formül ile ihtiyaç sahibi halkımıza hizmet getiriyor. Bazı Mahallelerdeki Lokantalarda ve Camilerde verilecek iftar yemeği ile İftar saatinde çadır önlerinde çağdışı görüntüye son vermek isteyen Başkan Mustafa Zengin Restaurant ve Camiler de muhtaçlara ve yolda kalanlara iftar yemeği verileceğini duyurdu. Uygulanacak sistem ile halkımız ayaküstü saatlerce beklemeden huzur içinde oruçlarını açabilecekler.

RAMAZAN HALKIMIZA SAĞLIK HUZUR MUTLULUK GETİRSİN
Öz kültürümüze ait etkinlikler ile eski Ramazan kutlamalarını ilçemizde yaşatmayı, halkımızın bu kutlu günlerde yanında yer alarak onların sıkıntılarına ortak olmayı kendimize görev biliyoruz. Siz değerli basın mensuplarının aracılığı ile tüm halkımızın Ramazan ayını kutluyor; sağlık, mutluluk, huzur ve barış ortamı içinde geçmesini temenni ediyoruz.

MALTEPELİ TÜM YARDIMSEVER VATANDAŞLARIMIZI DESTEĞE DAVET EDİYORUZ…

Yorumlar kapalı.