CHP Maltepe İlçe Yönetimi Yerel Basın ve Muhtarlarla Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni göreve Maltepe İlçe Örgütü basınla ve muhtarlarla ilk toplantısını yaptı.

Maksev Zeytindalı Restaurant’ta yapılan toplantıya CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dincer, İl Yönetim Kurulu Üyesi Atagün duygulu, Maltepe’nin mahalle muhtarları, meclis üyeleri ve yerel basın mensupları katıldılar.

CHP Maltepe’nin yeni ilçe başkanı Haluk Özsaraç yaptığı konuşmasında şunları söyledi.

Özsaraç ”Öncelikle katılımlarınızdan dolayı tüm davetlilerimize teşekkür ediyorum. Bizler eleştirilerinizi bekliyoruz. CHP değişim partisidir. Çağdaşlıktır, Bilimselliktir ve değişmezleri vardır. Çok partili zamana CHP’yle geçilmiştir.

Maltepe’nin komşu ilçeleri; Kartal, Ataşehir, Sancaktepe, Kadıköy, Adalar olmak üzere 5 ilçeye pozitif enerji yayan bir yapısı vardır. Transit yolların merkezi ve önemli büyük ilçedir.

Maltepe Devlet Hastanesi’nin Bağlarbaşı Mahallesi’nde kurulması için gerekli girimşimlerimize devam edeceğiz.

Maltepe’de 2009 yılında seçimleri kazanarak ciddi bir başarı yakadık. Yerel seçimlerde CHP’nin her seçimde birinci parti olmasını sağlamak bizim birinci görevimizdir” dedi.

CHP İstanbul Başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptığı konuşmasında; ” Maltepe sık sık yönetim değişikliği yapılan bir ilçe kongrede herkes elini taşın altına koymalıdır. Maltepe’de tekrardan başarıyı yakalamalıyız. 2014’de de Anakent Belediyemizi kazanmak için çalışmalıyız.

Akp’yi geldiği yere göndermeliyiz. Akp İstanbul’da doğmuştur. Tayyip Erdoğan İstanbul’da Belediye Başkanlığı yapmıştır. Akp’nin buradaki başarısızlığı diğer illere tesir edecektir.

Kişisel ilişkilerimizi kenara koymalıyız. Ülkede Akp’nin uyguladığı politikaları bertaraf etmeliyiz. Bu yüzden ilk hedefimiz Akp, yoldaşlarımız değil. Bundan önceki arkadaşlarımıza sert yapmış olabiliriz.

Maltepe’de emek vermek isteyen herkese kapımız açık olması gereker. Partililerimizin, arkadaşlarımızın siyaset yapmasına tahammül etmeliyiz.

Kaybetmeye alışık bir parti değiliz. Partimizin kongre sürecinden sonra tekrar iktidara geleceğine inanıyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.