Önce yetim sonra öksüz kaldılar

Abone Ol
Daha Fazla

Yaklaşık 2 yıl önce babalarının yaşamını yitirmesinden sonra Anneleri Gülizar Anar ile yaşamlarına devam eden 3 kız kardeş bu seferde annesiz kaldı.

Eşini kaybetmesinden sonra yıkılan 47 yaşında ki Gülizar Anar vatandaşların yardımı ile 3 çocuğunu bakmaya çalışıyordu. Babalarını kaybettikten sonra bunalıma giren 14-13 ve 8 yaşındaki kızlar annelerine destek olarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlardı.

Önceki gün 47 yaşında ki Gülizar Anar yaşadığı zorluklara daha fazla dayanamadı. Anne Anar geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Önce babalarını kaybederek yetim kalan 3 kız kardeş annelerinin de yaşamını yitirmesinin ardından öksüz kaldılar.

Anne Gülizar Anar’ın cenazesi bugün Maltepe Cemevi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine aç sayıda insan katılırken Maltepe Cemevi eski Başkanı Mehmet Türkel ve Gülensu Mahallesi Muhtarı Sabri Şakar önce babalarını ardından annelerini kaybederek ortada kalan çocuklara yardım etmek için kolları sıvadı.

Türkel ve Şakar ailesini kaybederek ortada kalan 3 kız kardeşe yardım edilmesi gerektiğini vurgulayarak bölge işadamlarını ve siyasetçileri göreve çağırdı. Türkel ve Şakar “ 3 kızımıza yardım etmek için elimizden geleni yapacağız ancak bölgemizde bulunan iş adamlarını, siyasetçileri ve Maltepe halkını yardım etmeye çağırıyoruz. Bu yavrularımızın ortada kalmasına göz yumamayız. Yardım elini uzatmak isteyenlerin Gülensu Mahallesi Muhtarlığı’na başvurmalarını rica ediyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.