Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Genel Kurulu’nda Hüseyin Koca tekrar başkan seçildi.

Maltepe’de faaliyet gösteren 15 kulüp başkan ve yöneticisinin belirlediği başkanlık seçimine Hüseyin Koca ikinci defa başkan seçilirken, genel kurula; İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi ile birlikte gazeteciler katıldılar.

Genel Kurulun Divan Başkanlığını İASKF Genel Sekreteri Ali Tanrıyaşükür yaptı.

Tek liste ile girilen kongrede Hüseyin Koca yaptığı açıklamasında ”Bizler kendimiz için bu görevleri icra etmiyoruz. Geleceğim olan çocuklarımız için daha neler yapabilir diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni nesilleri kahve köşelerine itmemek, toplumdan dışlamamak için spor alanlarımızı onlar için kazandırmaya çalışıyoruz.

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz aynı zamanda Maltepelidir. Ve Maltepe’nin sorunlarıyla yakından ilgilenen bir isimdir. Geçtiğimiz günlerde kendisine kulüplerimize Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan maddi yardım yapılması için talebimizi yazılı olarak ilettik. Bizleri TBMM’de gerekli kişilerle tanıştırdı. Bizim başvuru evraklarımızı Spor Bakanımıza ulaştırdı ve yeni yılda da kulüplerimizin büyük ihtiyacı olan nakti yardımı bakanlığımız takdim edecektir. Böylesine önemli bir işe ön ayak olduğu için Sayın Boyraz’a teşekkür ediyoruz”dedi.

Hüseyin Koca, Amatör Kulüplere desteğinden dolayı İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’a teşekkür plaketi verdi.

Kürsüde bir konuşma yapan İstanbul Milletvekili Osman Boyraz; ”İstanbul için TBMM’de yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Önceliğimiz Maltepe’dir. Maltepe’nin sorunlarını görmezden gelemeyiz. Bana Maltepe’den gelen talepleri öncelikli olarak inceleyip sonuca ulaştırmaya gayret ediyoruz.

Maltepe Amatör Spor kulüpleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sunduğumuz nakdi yardım için olumlu cevabı Hüseyin Koca başkanımıza ilettim. 2012 yılı bütçesinden kulüplerimize yardımlar yapılacaktır. Bunun sözünü aldım” dedi.

Yorumlar kapalı.