Ahmet Tükek Yorumluyor… "Alkışlar Yüksel Çiftçi İçin"

Abone Ol
Daha Fazla

ALKIŞLAR YÜKSEL ÇİFTÇİ İÇİN

3 dönem üst üste CHP Kartal İlçe Başkanlığı yapmış olan sonrasında da Maltepe Belediye Başkan Danışmanlığına getirilmiş bir isimdi Yüksel Çiftçi.

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın prensi olarakta öne çıkmış genç bir siyasetçidir ama nerede bir sorun çözüm bekliyorsa o hep risk alır ve her defasında çözüm üretir.

28 gündür belediye önünde taşeron işçilerin eyleminde de tabiki Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’den de destur alarak taşeron işçilerle iyi bir müzakeresine tanık olduk. Bu müzakereler sonunda da işçiler eylemlerine son verdiler.

Burada ne bir zafer vardır, nede bir yenilgi. İşçilerin, karşılanılabilir istekleri uygun görülmüş, bir konsersus sağlanarak iki tarafta kazanan olmuştur.

İşçileri bu soğuk kış gününde çektikleri çileler sona ermiş, işçiler işine kavuşmuş, belediye çalışanlarıda arkadaşlarına, Maltepe halkıda huzursuzluğun giderilmesine sevinmiştir.

zor olan tarafları aynı noktada, aynı kotada birleştirerek bunuda toplumun lehine sonuçlandırmayı becermiştir Yüksel Çiftçi.

Maltepe’de artık bir taşeron işçi sorunu kalmamış, gereksiz tartışmalar son bulmuştur. kendisini, taleplerini kabul eden başkan Mustafa Zengin’i kutluyorum.

Yüksel Çiftçi’nin bu girişimlerine karşı sorunlara akılcı yaklaşan taşeron işçileri de tebrik ediyorum.

Yüksel Çiftçiyi’de bu onurlu girişimi sonlandırdığı içinde alkışlıyorum.

Alkışlar Yüksel Çiftçi İçin.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.