Ahmet Tükek Yorumluyor… ”Skor Yazarına Cevap”

Abone Ol
Daha Fazla

Öteden beridir, bizim AK dediğimize KARA demeyi alışkanlık haline getirmiş olan Maltepe’de yayın yapan kendinden menkul bir gazeteci müsfettesi köşe yazısıyla güya bizi alaya alıyor.

Biz herkesi eleştiriyoruz, herkeste bizi eleştirebilir. Ancak ben bu gazetecileri eleştiriyorum da bende ne arıza var diye insan kendi sitesine bakmaz mı?

Maltepe’den 4 gazeteci Maltepspor kampı için Antalya’ya gittik, derdimiz Maltepespor hakkında bir fikir sahibi olmak bu fikirlerimizle izlediğimiz Maltepespor’u değerlendirmek ve takıma moral vermek için gitmiştik.

Antalya kampı haberlerimiz kendi sitesinde alay konusu edilmiş.

breh, breh, breh…

Evimizde oynadığımız Maltepespor – Kepez Belediyespor müsabasıyla ilgili haberlerimizi de güya Tİ’ye alıyor.

Diyelim ki bu arkadaşın yazdığı herşey gerçek.

Onun Kepez Belediyespor haberinde top çizgiyi geçmişte-geçmemişte, hakem gol vermişte-vermemişte. Böyle bildiriyor. Sitelerde yazan haberleri bile okumamış.

Bu arkadaşın cahilliğinden şimdi gazeteciler mi sorumlu?

O gün stadta bulunan, teknik direktörler, futbolcular, seyirciler bilmiyorlar mı?

Bizde doğrusunu söyleyelim. Yalçın Onur topu sıfıra çekerek kaleye ortaladı. Yalçın Akdoğan’ın vuruşuyla top filelerle buluştu. Ancak yan hakem top auttan ortalandı gerekçesiyle gol iptal edildi. Müsabaka aut atışıyla başladı. Bu arkadaşın düştüğü gülünç durumu bilmiyorlar mı!

Bir insan seyretmediği bir maçla ilgili nasıl yorum yapabilir?

Maltepespor devre arası kampını bir kez bile ziyaret etmeyen, yapılan transferlerden bi haber olan. Resmi müsabakayı dahi izlemeyen bir adam, bir futbol takımı ile ilgili nasıl hüküm verir? Anlamak mümkün değil.

Bu arkadaş bizimle yatıp, bizimle kalkıyor. Rüyalarında bile bizi görüyor. Anlayacağınız klinik bir vakka.

O zaman bu arkadaşa Maltepespor’a ilgili bir ders verelim.

Ligin ikinci yarısı ara transferleri yapıldı. Maltepespor 12 futbolcu transfer etti. Transfer ettiği ve her oyuncu da lig üstü oyuncular. Bunların sadece 3 tanesi bu hafta forma giyebildi.

1- Kalan 9 oyuncuyu henüz kullanamadık.
2- “Maltepespor Çelik Gibi” derken, yeni transfer edilen RECEP ONUR ÇELİK diye bir futbolcuya gönderme yaptık. Tüm gazetecilerin beğendiği bu futbolcuya hepimizde 5 yıldız verdik. O başlıkta bu çağrışımı yapıyor. Sen ne bilirsin bu işleri.

Sen takım kadrosuna, oynayan oyunculara bakmadan, maçıda seyretmeden, maçla ilgili yorum yapabiliyorsun ya! Senin gibi gazeteci bir de yazılan yazıları eleştirmeye kalkıyorsa varın bu arkadaşın spora ne denli katkı sunacağını siz düşünün.

Bir dokundurma da sitemizdeki yorumlarla ilgili.

“Kendimiz yazıp kendimiz okuyormuşuz” öyle diyor bu arkadaş.

Geçen hafta Olay Gazetesi’nin günlük reytingi tekilde 3.500 ziyaretçiydi. Bizim herşeyimiz açık ve şeffaf. (Sitemizin en altındaki mavi banner’e tıkla sende görürsün.)

Bu ziyaretçi sayacı sende niye yok. Niye bu kadar şeffaf değilsin.

Olay Gazetesi’nde bugüne kadar 50.000’in üzerinde yorum gelmiştir. 23.000 adet onaylanmıştır.

Sen şimdi; ne soruyorsun, kimin evini soruyorsun? Herkesi kendin gibi mi zannediyorsun?

Kafasını kuma gömen deve kuşu misali, kendini gizledim sanıyormuş. Tıpkı senin gibi.

Biz fikirleri tartışırız, kişileri değil.

Biz SPOR yazmaya devam ediyorsuz, sende SKOR yazmaya devam et.

Saygılarımla…

Yorumlar kapalı.