AK PARTi MALTEPE iLÇE KONGRESi’NE TÜLiN SAYIN iSMi DAMGASINI VURDU

Abone Ol
Daha Fazla

Ak Parti Maltepe’nin 4.İlçe Kongresi Başıbüyük Mediha Engizer Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Maltepe Ak Parti İlçe Kongresi listede demografik yapının gözetilmediği, kadın ve gençlik ilkelerinin yerine getirilmediği gerekçesi ile partililerin tepkisi gözlendi.

Ak Parti Maltepe İlçe eski yöneticilerinden Sosyolog Tülin Sayın’ın listede yer almaması İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer tarafından tepkiye neden oldu.

Olay Gazetesi’ni arayan partililer Tülin Sayın’ın, dürüst, çalışkan ve eğitimli bir kişinin listede yer almamasından dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını ifade ettiler.

Kongreye Genel Başkan Yardımcıları, İl Başkanı, İlçe Başkanları, Milletvekilleri ve çok sayıda partilinin katıldığı kongrede yeterli coşkunun olmadığı gözlendi. Kongreye tek liste ile girilirken listede yer almayan Samsunlular, Muşlular ve Bitlislilerin de arasında bulunduğu partililer listeye tepki gösterdiler.

Kongerede konuşma yapan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Atilla Üstündağ ” Bu bayrağı daha ileri taşıması için yeni yönetime görevimizi devir ediyoruz. Arkadaşlarımızın bizim bırakmış olduğumuz yerden daha ileriye götüreceklerinden hiç şüphemiz yok. Göreve gelen arkadaşlara başarılar diliyoruz” dedi.

Kongreye tek liste ile girilirken Av. Kamil Barkır ilçe başkanı olarak seçildi.

Yorumlar kapalı.