EGEMEN BAĞIŞ MALTEPE İLÇE BAĞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Abone Ol
Daha Fazla

Başbakan Yardımcısı ve AB Bakanı Egemen Bağış Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta düzenlenen kongrede seçilen yeni ilçe başkanı Av. Kamil Barkır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bağış eski ilçe başkanı Atilla Üstündağ’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı toplantı salonunda partililer ile bir araya gelen Egemen Bağış yaptığı konuşmasında bugüne kadar partiyi hizmeti geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ve yeni göreve gelen arkadaşlara de yeni görevlerinde başarılar diliyoruz dedi.

Konuşmasına devam eden Bağış “ Öncelikle üzerimde ağır bir yük var Sayın Başbakanımızın hepinize çok selam ve sevgilerini iletiyorum. Çok şükür sayın başbakanımızın sağlığı yerinde konulara her zaman olduğu gibi hâkim. Maltepe’de gerçekten hizmet aşkı ile tutuşan bir teşkilatımızın olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Atilla kardeşim ve çalışma arkadaşları seçim döneminde burada adeta bizleri burada bir aile mensubu gibi kucakladılar. Hep birlikte bu güzel ilçenin sokaklarını karış karış gezdik. Çok şükür 12 Haziran gecesi de Maltepe’ de ki çarpık belediyecilik hizmetinin uykularının kaçmasına vesile olduk. Artık onlarda bu ilçede yaptıkları yanlış işlerin vatandaşlar tarafından kabul görmediğini sandık neticelerinde çok net bir şekilde anladılar. Ama biz hiçbir şekilde Maltepe’de birinci parti olduk diye rehavete kapılmadık. Bir tek vatandaşımız bile yastığa başını huzursuz koyuyorsa bizim huzurlu yatmamız söz konusu olamaz. Maltepe’nin sorunları ile eski-yeni yönetim ayrımı yapmadan. Herkesin sorunlar ile ilgilenmesi gerekiyor.

Hatırlarsınız bu ilçeye bir devlet hastanesi yaptırmayı engelleyen bir zihniyete karşı mücadele verdik. Atilla kardeşim ile birlikte sağlık bakanımıza konuyu açtığımız zaman kendisi de hayretler içine düşmüştü. O sorunların büyük bir kısmını geride bıraktık. Ama hala çözülmesi gereken işler var. Maltepe’nin genelinde ne gibi çarpıklıklar ile uğraşıyorsak. İnanın bana Türkiye’nin genelinde de de benzer mücadeleyi vermekteyiz.

Bugün TBMM’ de bir yasa görüşülecek bu kimseye yeni bir yetki veren bir yasa değil. Zaten üst düzey devlet görevlilerinin herhangi bir soruşturmaya tabi olabilmesi için, Başbakan onayı gerektiği bilinen bir gerçek. MİT’in kendi yasası içinde bu madde zaten var. Daha sonradan yapılan Ceza Muhakemeleri Usul Kanunun da bu maddenin bununla sanki farklı yorumlanabilecek hissini verdiği için, bu farklılığı ortadan kaldırabilmek için ve durumu netleştirmek adına böyle bir düzenleme ihtiyacına gerek olundu.

Muhalefet partilerimizin nasıl huzursuzlandığını gördünüz. Biz sayın Başbakan’a yeni bir yetki vermiyoruz ki. Sadece hale hazırda ki yetki ve sorumluluğunun doğru yorumlanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Burada yeni bir yetki yok.

Devletin hassas görüşmelerini Milli İstihbarat teşkilatı yapmayacak ta Bayındırlık Bakanlığı mı yapacak. Tarım Bakanlığı yada Orman Bakanlığı mı yapacak. Yaklaşık 20 milyon vatandaşın oyunu almış bir iktidar partisi bu ülkede kanı durdurmak için her türlü çabaya germeyecekte ne yapacak.

Şimdi kalkmış bir BDP li ben bu bahardan korkuyorum diye açıklama yapıyor. Arkadaşlar bunlar bahardan değil bunlar barıştan korkuyor.Rantlarının kesilmesinden korkuyorlar. Şunun altını çizerek söylüyorum pkk sadece bir terör örgütü değil Avrupa’nın en büyük uyuşturucu ticaret örgütüdür. Bir rant şebekesidir. İnsanların değerleri ile istismar kampanyaları yapıp cebini dolduranlar Türkiye’nin barışa yönelmesinden rahatsız oluyorlar. Hortumların kesileceğinden korkuyorlar.

Maltepe gibi kimilerinin kendi kalesi ve arka bahçesi zannettiği kendinden çok emin bir şekilde girişimlerde bulunduğu bu ilçede birinci parti olduk. Ben Atilla kardeşime çalışma arkadaşlarına ne kadar hummalı bir çaba ile Maltepe mitingini düzenlediler bunun en yakın şahitlerinden birisi benim. Maltepe Mitingi aslında bizim programımızda yoktu. Atilla kardeşimin ısrarları ile bu miting düzenlenmiştir. Ama gördük ki seçim döneminde ki en görkemli ilçe mitinglerimizden birisi oldu.

Şimdi genç ve dinamik bir ilçe başkanımız var. Hep beraber Kamil Barkır’ın etrafında kenetlenerek tek yumruk olacağız. Meltepe ve diğer ilçelerde Ak Parti’nin hizmetlerinden yararlanabilmesi için hep birlikte çalışacağız. Sizlere verdiğimiz önemin göstergesidir ki böyle bir program yapmak için aranızdayım. Mehmet Akif Ersoy’un o güzel sözünü aklınızdan çıkarmayın hele hele ilçenizde fitne fesatın ayyuka çıkarılmaya çalışıldığı dönemde hatırlamasına fayda gördüğüm söz şöyle “ Tefrika girmedikçe düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” diyor ve sözlerime son veriyorum.” Dedi

Bağış yaptığı konuşmanın ardından yeni ilçe Başkanı Kamil Barkır’ın makamına giderek partililer ile bir araya geldi. Sık sık hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen partilileri kıramayan Bağış uzun bir süre
objektiflere poz verdi. Barkır ve partililer ile bir süre daha sohbet eden Egemen Bağış daha sonra bir programı olduğu için ayrıldı.

Yorumlar kapalı.