Kulüpler Birliği Büyük Turnuvaya Hazırlanıyor

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu düzenlediği bir program ile Kulüpler Birliği Başkanları ile İstinye’de yemekli toplantıda bir araya geldi.

İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Birlik Başkanları ve yıllarca amatör spora hizmet etmiş spor duayenleri bir araya gelerek yemekli toplantıda yeni organizasyon ile ilgili bilgiler verdi.

İstinye Orhan Saka Amatörler Evi toplantı salonunda düzenlenen programa İASKF Genel Başkan Ali Düşmez’in Başkanlığında verilen yemeğe TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, İstanbul içinde faaliyet gösteren Birlik Başkanlarının yanı sıra TÜFAD temsilcisi, Saha Komiserleri Derneği ile birlikte İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Maltepe Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca katıldı.

Kulüpler Birlik Başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine konuşma yapan İASKF Başkanı Ali Düşmez; “Bu akşam U14 kategorisindeki gençlerimiz için toplandık. Gönül isterdi ki hizmet anlamında çok şey yapalım elimizden geldiğinden fazlasını yapmak istiyoruz, şartların getirdiği durumdan dolayı bazen önümüz tıkanıyor. Bizim amacımız geleceğimiz olan gençlerimiz için bir vitrin oluşturmak ve bu vitrinde üst düzey oyuncuların yolunu açmaktır. İyi bir karma oluşturup bu karma ile ülkemizi temsil etme niyetindeyiz. Çok sıkıntılı ortamlardan geçtik. Şimdiki durumumuzda da bizim için dün dünde kalmıştır ve yarın için çalışmalarımızı yapmaktayız.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK…

İstanbul amatörleri olarak çok sıkıntılı dönemlerden geçtik. Artık yeni laflar söylemek durumundayız. Bir daha asla geçmişteki gibi amatörlerimiz zulüm ve eziyet görmesin istiyoruz. Hizmet adına göreve talip olduk ve sizlerin teveccühü ile buralara kadar geldik.

Bizler amatörlerin hizmetine amadeyiz. Bizi destekleyenin de desteklemeyenin de hizmetindeyiz. Ben ve yönetim kurulumdaki arkadaşlarımın hepsi elimizden gelenin bir fazlasını yapmak için çabalamaktayız. Bizim hizmet anlayışımızda sen, ben yok biz anlayışını kendimize yol edindik. Biz diyemediğimiz zaman aslında bir hiçizdir. Hedeflerimizin çok daha yukarılarda olması demek İstanbul amatörlerinin güçlenmesi demektir. Tek sesle ve tek yürekle hedefimize yol almalıyız. Doğruda birleşip bozguncu olmamalıyız. Kapalı kapılar ardında dedikodu edebiyatını geliştirmemeliyiz. Çok işimiz ve yolun başındayız, yolumuz uzun. Bizler İASKF yönetimi olarak ne kadar iş yaparsak bile ideal ölçülere yaklaşamayız. Bize büyüklerimizden hayır dense bile biz amatörlerimizin yararına olan her şey için mücadelemiz sürdüreceğiz” dedi.

Toplantı sonrası konuştuğumuz Maltepe Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca “ İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen bu toplantı çak faydalı olmuştur. Amatör kulüplerinin çektiği sıkıntılar başta olmak üzere toplantıda birçok konuya değindik. Toplantıda U-14 yaş grubuyla ilgili düzenlenecek olan turnuvanın detaylarını konuştuk. Amatör kulüplere sahip çıkmak için federasyon olarak düğmeye basıldı. Daha iyi şartlarda futbol herkesin hakkı. Zor şartlarda spor yapan çocuklarımız daha iyi şartları hak ediyor”dedi.

Yorumlar kapalı.