Maltepe Belediyesi Taşeron İşçileri Sakarya’da

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Maltepe Belediyesinde taşeron İşçi olarak çalışan 200 kişinin işten çıkarılması sonrası Ankara’ya yürüyüş yapan 5 işçi Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bir basın açıklaması yaptı.

İstanbul Maltepe Belediyesinde taşeron İşçi olarak çalışan 200 kişinin işten çıkarılması sonrası Ankara’ya yürüyüş yapan 5 işçi Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bir basın açıklaması yaptı.

İstanbul’dan Ankara’ya gitmek için yola çıkan İstanbul Maltepe Belediyesinin 5 taşeron işçisi 6 gün sonra Sakarya’ya ulaştı. Türkiye Kominist Partisi (TKP)’nin destek verdiği işçiler Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan Yeni Camii önünde partililer tarafından karşılandı. Buradan yürüyerek Adapazarı Kültür Merkezi önüne gelen grup burada bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı yapan Taşeron İşçi Alper Ekici; ”Bizler Maltepe Belediyesi’nin asli işlerini yapan taşeron işçileriz. Yaşadığımız sömürü ve kölelik koşulları karşısında insanca çalışma ve yaşam koşulları elde edebilmek için bir araya gelerek örgütlenmek ve sendikalı olmak istediğimiz için işten çıkarıldık. 65 gün önce İstanbul Maltepe Belediyesi önünde başlattığımız direnişimizin sonuna kadar devam edeceğiz. Ankara yürüyüşümüzün 6’ıncı gününde Sakarya’dayız. Taşeronluk sisteminin kaldırılması ve güvenceli çalışmak için başlattığımız direnişimiz tüm hızıyla devam ediyor. Kartal’da, Tuzla Tershanelerinde, Çayırova’da, Gebze’de, İzmit’te yaptığımız basın açıklamalarının ardından bugün Sakarya’ya geldik. Sakarya’da işçi sınıfının yaşadığı bütün sorunlar fazlasıyla kendini hissetirmektedir. Bugün Türkiye genelinde 3 Milyon’u aşan taşeron işçilerinin tümünün sesi olmak için buradayız. Bütün İşçi e emekçileri yaşadığımız bu sömürü ve kölelik koşulları karşısında örgütlenme ve mücadele etmeye çağırıyoruz. unutmayalım ki; İnsanca çalışma ve yaşam koşulları elde edebilmemizin başka yolu yoktur” dedi.

Yorumlar kapalı.